משרד שמאות מקרקעין – במה הוא מטפל?

משרד שמאות מקרקעין

אם אתם רוכשים דירה או מוכרים דירה או שחלילה הדירה שלכם נפגעה באסון, לכן יש לכם צורך בידיעה על שווי הדירה. חשוב מאד להבין, שעל מנת לקבל את שווי הדירה האמיתי, יש לבחור משרד של שמאות מקרקעין בעל ניסיון ומוסמך. ישנה חשיבות רבה, לפנות אל שמאי מקרקעין, אשר מומחה בעניין של רכישת דירה או מכירת דירה, ועוד מגוון רחב של תחומים ששמאי מקרקעין מטפל בהם. 

  • היטל השבחה 

במשרד מתמחים בעיקר בטיפול בהיטל השבחה, שזהו מס אשר ניתן עבור דירה הנעשה בה שינויים, אשר משביחים את הדירה, כמו בניית קומה על הגג מרפסת על הגג ועוד לעיתים נראה כי אין צורך במס זה והתפקיד של שמאי המקרקעין לבדוק זאת, ולשלוח דין וחשבון בהתאם. (קראו מתי צריך חוות דעת למס שבח)

  • בדיקת טרום רכישת דירה מכירה 

רכישת דירה היא אחת העסקאות היקרות ביותר שתעשו בימי חייכם אז על מנת שהכסף לא ירד לטמיון, חשוב מאד להיעזר עוד לפני הקנייה בשירותו של שמאי מקרקעין.  

לא נפרט כאן על תפקידו המדויק של השמאי, אך בכללי הוא נדרש לבדוק  מחיר של הדירה לפני הקנייה או  למוכרים את המחיר שעליהם לבקש בעבור הדירה. 

  • הערכת שווי נכס

חשוב להבין כי לפני מכירה וקנייה יש להעריך את שוויו של הנכס,  שאין זה משנה אם מדובר בבית פרטי או שמדובר במבנה ציבורי, הערכת המחיר מתבצעת בשלוש שיטות עיקריות. 

שירות לעורכי דין 

חשוב להבין כי להיות עורך דין, בתחום השמאות, אמנם דורש ידע רב בחוקים המשפטיים, אך על מנת להשיג הצלחה יותר טובה יש להיעזר בשמאי מקרקעין שיכתוב שומות מקרקעין דין וחשבון משפטי ויטפל בנושאים נוספים כמו פירוק שיתוף במקרקעין למשל.