ההבדל בין מופע קסמים למופע על חושי

מופע על חושי

ילדים אוהבים לצפות במופעי קסמים שמציתים את הדמיון ונראים מפתיעים ומשמחים. קסמים פשוטים מוציאים צהם קריאות התפעלות ותורמים לאווירה עליבה. לכן הזמנת קוסם לימי הולדת, אירועים משפחתיים ומסיבות כיתה נפוצה כל כך.

אבל גם אם הקהל עבר את גיל בית הספר – יש לקוסם מה להציע לו. אמנם תרגילי שפן וכובע או בלונים מהפה כבר אינם אטרקטיביים אבל יש גם רפרטואר שמותאאם למבוגרים וכולל בעיקר תרגילים אל חושיים. קוסם ששולט בתחום הזה יכול להציע לקהלים רבים מופעי קסמים ולהתאים את עצמו לקהל היעד ולאופי האירוע, כולל אירועים משפחתיים ועסקיים שונים.

מה מייחד מופע על חושי

ההבדל בין מופע קסמים למופע על חושי נובע מטיב הפעלולים שמבצע הקוסם. קוסם "רגיל" יודע לעבוד במהירות עם הידיים ולרתק ולהדהים את מי שמתבונן בו ובפעולותיו. לעומת זאת במופע על חושי הקוסם, המכונה גם "מנטליסט" או "אמן חושים", יוצר קשר ישיר עם הנוכחים בקרבתו ומדהים אותם בתרגילים מנטליים כמו קריאת מחשבות, אינטואיציה, פראפסיכולוגיה ועוד.

כל אלה אינן מיומנויות של הקוסם המוכר לנו מהילדות והן מוסיפות לאירוע שלכם מימד חדש ומהוות אטרקציה לנוכחים, שאין ספק שיזכרו אותה בהמשך. מופע על חושי יכול להתבצע במספר אופנים, כולל הופעת זום בשל מגבלות הקורונה, וכן מופעי קלוז אפ, בהם עובר האמן בין השולחנות וכן הופעות במה רגילות.

בחירת המופע המתאים

לאמן חושים יש בדרך כלל מספר הצעות וזאת כדי להתאין עצמו לסוג הקהל ולשרת את המטרות שלכם כגוף פרטי או עסקי. כך למשל הוא יכול להופיע ליד דוכן בכנס מקצועי ולהעלות את המודעות של העוברים והשווים לחברה שלכם ולהוביל לשיתוף פעולה מסחרי. ראו לדוגמה אמן חושים בזום!