פנקס שיקים – כך תתנהלו איתו נכון

הדפסת צ'קים ממוחשבים

פנקס שיקים הוא אחד הפריטים הפיננסיים שמלווים כמעט כל אחד מאתנו. זה הפנקס ממנו ניתן לתלוש המחאות בעת הצורך, למלא אותם ולבצע תשלומים מסוגים שונים. אבל כמו בכל אמצעי תשלום אחר, חשוב מאוד להכיר את התכונות של השיקים ולדעת כיצד להתנהל איתם נכון. וזאת כדי למנוע מצבים חמורים של נזק כספי ואולי אפילו חמור מכך. הבה ונראה מה צריך לדעת לגבי התנהלות נכונה עם פנקס שיקים.

מה שצריך לדעת על התנהלות עם פנקס השיקים שלכם

  • הדבר הראשון והחשוב מכל הוא המודעות כי כל המחאה שאתם ממלאים הינו מסמך בעל משמעות משפטית. כלומר, הצ'ק מהווה מסמך התחייבות לביצוע תשלום לגורם מסוים. לכן צריך לחשוב היטב לפני מילוי הצ'ק, ולבחור במידת האפשר לבצע תשלום במזומן או באמצעי תשלום נוח ונגיש יותר.
  • אחת הבעיות שקשורות לתשלום בצ'קים היא מילוי לא תקין. לא מעט צ'קים חוזרים מחמת מילוי לא תקין. מסיבה זו צריך להקפיד על מילוי תקין של הצ'קים. ואילו כאשר מדובר על מוסדות או על בעלי עסקים, נכון לבצע את הדפסת צ'קים ממוחשבים באמצעות ממשק ייעודי אשר מסונכרן עם תוכנת ניהול החשבונות שלכם.
  • בעת מילוי הצ'ק חובה לבדוק היטב את נושא הכיסוי. זה אומר שיש לבדוק את הסכום ואת התאריך בו אמור הצ'ק להיפרע, ולוודא כי יש לכם כיסוי בטוח בתאריך זה. אם כי יש לקחת בחשבון כי לא פעם מקבלי הצ'קים דוחים את יום הפקדת הצ'ק. וזה אומר שצריך לשמור על סכום זה בחשבון הבנק.
  • ניתן להגביל את משך הזמן למשיכת הצ'ק. כלומר, להגביל את תוקף הצ'ק ולמנוע מצבים של משיכה בהיעדר כיסוי מתאים לאחר התאריך הנקוב.

כנסו לאתר למידע נוסף https://www.offset-color.com/