גיוס עובדים זרים – על אילו תחומים בדר"כ מדברים?

גיוס עובדים זרים

עובד זר הוא אדם אשר אינו תושב ישראל, והוא הגיע ארצה לתקופה מסוימת של מספר שנים כדי לעבוד ולפרנס את עצמו ואת משפחתו. לרוב תחומי העבודה של העובדים הזרים הם מוגדרים ומצומצמים למדי. ועובדים זרים אכן ממלאים בארץ תפקידים מסוימים וחשובים בהחלט.

באילו תחומים מגייסים עובדים זרים?

  • טיפול בקשישים – עובדים זרים שמגיעים בעיקר מהמזרח הרחוק עוסקים בתחום הטיפול בקשישים. לרוב העובדים הללו יאותרו על ידי חברות סיעוד. העובדים הללו יוצרים קשר עם חברת הסיעוד בארץ המוצא שלהם, והחברה היא זו שמציעה את העובדים לאנשים הזקוקים להם. כמו כן החברה מטפלת לרוב גם בתהליך קבלת האשרה וכן בהטסת העובד הזר מארץ המוצא שלו לישראל.
  • בתי עסק ומסעדות – יש בתי קפה ומסעדות בהם יש עובדים זרים אשר ממלאים תפקידים כמו מדיחי כלים, עוזרי טבחים, סדרנים ופועלים. המעסיק הוא זה שאחראי שלעובד שלו תהיה אשרת שהייה בתוקף ושהוא יוכל לעבוד אצלו כחוק.
  • חקלאות – אחד התחומים הראשונים שעשה שימוש בעובדים זרים הוא תחום החקלאות שבו ניתן למצוא אתרים שמציאים חיפוש עובדים בחינם. למעשה חקלאים מקבלים מכסה מסוימת של עובדים זרים שהם יוכלו להעסיק. העובדים בתחום זה מגיעים בעיקר מארצות המזרח הרחוק וכן תאילנד. עובדים אלו לרוב מובאים ארצה באמצעות חברות כוח אדם המתמחות בתחום זה. כמובן שגם במקרה זה על המעסיק לוודא כי העובד שלו מחזיק בידיו אשרת שהייה בתוקף.
  • תעשייה – גם במפעלים, חברות היי טק וחברות בתחומים שונים מעסיקים עובדים זרים. אמנם בתחומים אלו אין כמות גדולה של עובדים זרים בארץ. ומדובר לרוב על איתור עובדים מסוימים אשר לא מוצאים כמות בארץ. ומציעים להם משרת עבודה מתאימה בארץ. הללו עושים רילוקיישן ומגיעים ארצה כדיל מלא את המשרה הרצויה.

העסקת עובד זר היא מורכבת וחשוב לעשות אותה באמצעות חברה המתמחה בתחום. חברה כזו תוכל להדריך אתכם במהלך איתור העובדים, לספק לכם את העובדים הנדרשים לכם, וללוות אתכם לכל אורך הדרך. כך תהיו רגועים שאתם מקבלים עובדים איכותיים שיוכלו לענות על הצורך שלכם ולעשות את העבודה היטב.

אולי יעניין אתכם גם: שכר מינימום