אבנר הייזלר מייעץ: כך תבחרו חברת ביטוח סיעודי

חברת ביטוח סיעודי

על מצב סיעודי לעולם לא נעים לחשוב, אך כיוון שלעולם אין לדעת הומצא אותו ביטוח סיעודי שמאפשר להיות רגועים, כך שגם אם נגיע לאותו מצב קטטוני שבו תלויים בסיוע תמידי, עדיין נוכל להרשות לעצמנו את העלויות הגבוהות ולא ניפול כנטל כלכלי על האנשים הקרובים לנו מכל. עם זאת, אדם שמשלים עם המציאות וניגש לערוך ביטוח די מהר מבין שאין זה כה פשוט, ולא שמסובך לסגור עסקה, אך כן מסובך להבין איזו חברה מעניקה את התנאים הטובים ביותר. מכאן שאם לא רוצים לוותר רק כי הולכים לאיבוד בין שלל האופציות ואם לא רוצים להמר ולקוות שבחרתם נכון, אתם מוזמנים לקרוא את המאמר הבא ולהתחיל להבין בהתאם לאלו כללים בוחרים ביטוח סיעודי.

3 כללים מנחים

  • תקופת הכיסוי – יש פוליסות שמכסות רק 3 שנים, יש פוליסות שמכסות רק 5 שנים ויש פוליסות שמעניקות ביטוח לכל החיים. מה עדיף? ובכן כיוון שמתכוננים למצב קטטוני, אין לדעת מתי הוא יחול ואין לדעת כמה זמן נצטרך להיעזר בסיוע צמוד, ועל כן אם כבר עושים פוליסה, מוטב שהיא תכסה תקופה כמה שיותר ארוכה.

 

  • ערכי סילוק – בהנחה ובשלב מסוים קיבלתם החלטה לחדול מלשלם על הפוליסה, חשוב לדעת שישנו סכום שנצבר לאורך השנים והוא נשמר. אי לכך אבנר הייזלר הוא מומחה לביטוח וגם רואה חשבון בעברו, וממליץ לבחור בפוליסה שבה אחוזי הסילוק כמה שיותר גבוהים.

 

  • פרמיה – הפרמיה מיוחסת לתשלום החודשי. היא יכולה להיות קבועה או משתנה, ופה רבים טוענים שעדיף לבחור בפרמיה קבועה, כיוון שכך יותר קל לעמוד בתשלומים גם בגיל יותר מבוגר (מגיל 65 הפרמיה הופכת להיות יותר יקרה).

בירור מקיף לצד התייעצות מקצועית

מי שמתחיל לבחון את התחום, מהר מאוד מבין שניתן לעשות פוליסה דרך קופת החולים (פוליסה שנחשבת זולה ופחות מקיפה) וניתן לבחור בפוליסה פרטית (יותר יקרה ומקיפה). כיצד אם כן בוחרים? אם יצא לכם לעקוב אחר אבנר הייזלר בדה מרקר, בטח יצא לכם להבין שבין היתר הוא מתמחה בביטוחים, ועל כן במקרה זה הוא מעניק את ההמלצה הבאה: ביחרו כ3 פוליסות שקיבלתן עליהן המלצות והתייעצו עם שלושה סוכני ביטוח. אומנם ברור לכל שהם לא יהיו אובייקטיבים, אך כן בקיאים בנתונים. מנקודה זו יש לקחת את ההמלצות ולהיעזר ביועץ חיצוני שאינו מרוויח מבחירה כזו או אחרת. יועץ חיצוני ישלב את הידע האישי שלו בתחום ויעבור ביחד אתכם על האותיות הקטנות. אז כן, נדרשים להוציא כסף עוד בשלב ההתייעצות, אך יש לראות בכך הוצאה מניבה – מוצאים פוליסה פחות יקרה ויותר מתאימה.

טיפ לבעלי יכולת

מומלץ לשלב בין פוליסה סיעודית דרך קופת החולים לבין פוליסה פרטית, וזאת כי התשלום לקופת החולים נחשב זניח ואם אכן יבוא היום שבו תבקשו להפעיל את הפוליסה, תיהנו מביטוח כפול שמהווה תשלום משמעותי. תוכלו לקרוא כתבה על אבנר הייזלר לקבלת טיפים נוספים ומידע נוסף שיוכל לעזור לכם בבחירת חברת הביטוח.