מיונים למודיעין – מה צריך לעשות בשביל להתקבל למודיעין

מיונים למודיעין

אם בעבר, צעירים וצעירות רבים היו מעוניינים להתגייס לשירות ביחידות קרביות או להבדיל ליחידות שיכולות לקדם אותם בעולם התרבות והתקשורת, הרי שהיום צעירים וצעירות רבים מעוניינים להתגייס למודיעין. זאת מתוך הבנה שדרך שירות בחיל זה הם יכולים להגיע לתפקידים שונים באזרחות. 

לא כל אחד כמובן יכול להתקבל למודיעין, לשם כך צריך לעמוד בתנאים מסוימים וכן לעבור מיונים למודיעין שהחייל צריך לעבור עבור תפקידים שונים. היום ניתן למצוא לא מעט מדריכים שמספקים מידע מקדים על המיונים הנערכים לחיל וכן ארגונים וגורמים שמכינים את המועמדים לקראת המבחנים שעליהם לעבור. 

ישנם כמובן הרבה מאוד תפקידים בחיל המודיעין, חלקם מתבצעים בקווים קדמיים, כלומר לא בהכרח מדובר על תפקידים עורפיים, אך יחד עם זאת, אחת הסיבות שצעירים וצעירות רבים מעוניינים לשרת בחיל זה, היא על מנת שהם יוכלו להימנע משירות קרבי. בכל מקרה, השירות הוא תמיד מעניין, מאתגר וחושף את החיילים והחיילות למידע וכלים מתקדמים ביותר. 

מה צריך בשביל לעבור את המיונים למודיעין?

ראשית, רצוי מאוד להתחיל כבר בגיל צעיר לחשוב האם רוצים להתקבל לחיל ולעשות את מה שנדרש לשם כך. זה אומר, ללכת ללמוד במגמה הנכונה בתיכון, ללמוד שפות, בפרט ערבית, וכן רצוי כמובן ללמוד היטב. 

שנית, רצוי מאוד להתמחות בתחומים שקשורים למחשבים, מתמטיקה, דברים שקשורים לעולם המודיעים של ימינו. 

שלישית, רצוי מאוד להתעניין באקטואליה ברמה אזורית, ברמה גיאו פוליטית, רצוי כמובן להכיר את הסביבה ולדעת מי נגד מי, תרבויות ומסורות. 

ארבע, כשאתם ניגשים לצו ראשון, מבחנים לפני צבא, ראיונות, תבואו מוכנים, לבושים בצורה מסודרת, תענו תשובות ענייניות, ותשאירו רושם טוב. 

חמש, תהיו אסרטיביים, תראו ששווה לחיל לגייס אותכם, ואתם יכולים ורוצים לתרום לצבא.