דמי ביטוח לשכיר: תקנות וחוקים

דמי ביטוח לשכיר

אחד המצבים הכי קשים שאנחנו יכולים למצוא את עצמנו בתוכם, ללא צל של ספק, זה מצב של אובדן כושר עבודה, מצב בו אנחנו לא יכולים לפרנס את המשפחה שלנו ואותנו. על מנת להתמודד עם מצב כזה, עלינו להחזיק ביטוח חיים עם סעיף מיוחד של אובדן כושר עבודה.

הדרך הטובה להתמודד עם אובדן כושר עבודה

כשאדם נהיה חולה, נפצע או נחבל, יש שלוש אפשרויות. אפשרות אחת, שמדובר בעניין זמני שתוך זמן קצר הוא יכול לחזור לעצמו ולחזור לעבוד, אפשרות שנייה שהוא מאבד את כושר העבודה שלו באופן זמני, ואז הוא צריך לקבל פיצוי על התקופה בה איננו עובד, זה תלוי כמובן במשך הזמן שהוא מוגדר, ויש אפשרות שהוא יהיה באובדן כושר עבודה קבוע ואז עליו לקבל פיצויים על מנת שיוכל לפרנס את משפחתו ואותו.

מצב של אובדן כושר עבודה קבוע, מוגדר כמצב בו יש 75 אחוז נכות או מחלה שמונעת ממנו לעבוד במקצוע שלו. זה חשוב לשים לב לפרט הזה, מאחר וזה לא משנה אם הוא יכול לעבוד במקצוע אחר, ההגדרה היא האם הוא יכול לעבוד במקצוע שלו. הסיבה שזה כך, מאחר ולא מצפים מאדם עובד ללמוד מקצוע אחר ולהתחיל לעבוד בו.

כיצד מקבלים פיצויים על אובדן כושר עבודה

ובכן, יש שני מקורות לקבלת פיצוי על אובדן כושר עבודה. מקור אחד הוא ביטוח לאומי, מקור שני היא חברת הביטוח בה הוא מבוטח בביטוח חיים. כאשר חשוב לשים לב,  שקבלת הפיצויים מתבצעת על פי תנאי הפוליסה. מן הסתם, חברת הביטוח תנסה לעשות הכל בשביל למנוע אפשרות לשלם למבוטחים את מה שהם מבקשים.

לכן הם יידרשו להציג מסמכים שהם אכן איבד את כושר העבודה שלהם, כמו כן הם יידרשו לעבור בדיקות וועדות מקיפות אצל מומחים, והעובדה שביטוח לאומי מכיר בכך שהם נפצעו או חלו, לא בהכרח משפיעה על השאלה, האם חברת הביטוח תכיר בכך או לא.

הפיצוי שהם יקבלו יהיה על פי ממוצע המשכורות שלהם והוא יהיה בגובה 75 אחוז מסך המשכורת.