הליך גישור – מי מוסמך לביצוע ההליך?

עצמאים עם רואה חשבון? למה בכל זאת כדאי לכם לפנות לאבסולוט יועצים

בני זוג שמגיעים לנקודה בה הם ניצבים בפני פרידה ופירוק החבילה, מתמודדים עם חילוקי דעות במגוון נושאים וסיבות לגירושים. כיצד יחלקו את הרכוש המשותף? מי יגדל את הילדים, ואיזו משמורת תהיה מתאימה במקרה המסוים? יש מקרים בהם יש הרבה חילוקי דעות ובני הזוג מעוניינים להגיע להסכמה. וזאת במטרה למנוע מעצמם תהליך ממושך בבית המשפט לקראת הגירושין. כדי לקצר את התהליך, כדי למנוע כאבי לב מיותרים וגם לחסוך כסף מוטב לפנות למגשר. הוא ישמע את שני הצדדים ובהתאם להבנתו ולצד הניטרלי שהוא מייצג, הוא ינסה להוביל את בני הזוג לגישור.


כל אחד מבני הזוג מוותר עבור השגת גישור

גישור ניתן להשיג רק במקרים בהם שני בני הזוג מוכנים לבוא זה לקראת זו כדי להצליח להגיע להבנה. המגשר לומד את התמונה הכללית, מבין את נקודות המחלוקת בין בני הזוג, ועל פי הידע המקצועי שלו הוא קובע בהתאם לנתונים מה נכון לעשות. כמובן שהוא לא כופה את דעתו אלא מציע הצעות, אין לו כלים לאכוף ולהכריח. אך בני הזוג הם אלו שצריכים להחליט האם הצעת הגישור מתאימה להם ויכולה לאפשר להם להגיע להבנה הרצויה.


מי יכול לגשר?

מגשר הוא איש מקצוע אשר הוסמך לעסוק בתחום. הוא למד את הנושא, עבר את השלבים השונים של ההסמכה, ויודע כיצד לגשת לדיון יעיל ופורה עם שני בני הזוג במטרה להשיג שיתוף פעולה. כמו כן יש עורכי דין אשר התמחו גם בתחום הגישור והם מציעים לבני הזוג התדיינות במטרה להגיע להבנה, מתוך רצון לוותר ולהתגמש כדי למנוע סכסוכים מיותרים, ממושכים ויקרים.


גישור מקצועי – צעד יעיל שמונע הרבה עגמת נפש

גישור הוא צעד נכון וחכם שעשוי למנוע הרבה כאבי לב ועגמת נפש. ולכן חשוב למצוא דרך להגיע להסכמות ולהבנות. באופן זה ניתן למנוע משפטים ממשוכים ודיונים אורכים ומתישים. ואכן, בני זוג אשר רואים מול העיניים את הטובה של עצמם ושל בן זוגם, מוכנים לוותר ולהתגמש, ובשיתוף פעולה לבנות את הגשר בין שני הצדדים שהולכים ומתרחקים זה מזו.

עוד מידע בנושא תוכלו למצוא בכתובת https://www.lawlife.co.il/