נהיגה ללא רישיון נהיגה, האם זה יעלה לי בנקודות?

נהיגה ברכב היא אחראיות הן כלפי נוסעי הרכב והן כלפי המכוניות השונות והולכי הרגל המצויים במקום בו הנהג נוהג. אדם אשר נוהג ללא רישיון נהיגה או אדם אשר נוהג ללא רישיון בתוקף מהווה סכנה לכלל הציבור ולכן, אם הוא נתפס בגין נהיגה ללא רשיון, הוא צפוי לקבל על כך עונש מהותי.

נהיגה ללא רישיון

כאשר אדם נתפס נוהג ללא רישיון נהיגה כלל, מדובר על עבירה חמורה מאוד אשר העונש בגינה חמורה מאוד ועומד על מקסימום שנתיים מאסר בפועל. אדם אשר נתפס נוהג כאשר רישיון הנהיגה שלו לא בתוקף מבצע עבירה טכנית אשר בגינה הוא יקבל קנס כספי. אם תקופת הנהיגה של האדם ללא רישיון בתוקף היא יותר מ6 חודשים, הרי שהאדם יקבל זימון לבית המשפט כאשר העונש הצפוי לו הוא פסילת רישיון הנהיגה שלו על תנאי או בפועל לכמה חודשים. כאשר נהג מבקש להשאיל רכב מאדם אחר, הרי שהוא חייב להיות מסוגל מבחינה טכנית לנהוג ברכב וכן, שיהיה לו רישיון בתוקף לנהיגה על סוג הרכב הנ"ל. במידה ואדם נתפס נוהג עם רישיון נהיגה שלא בתוקף על רכב שלא שלו, הרי שגם הוא וגם בעל הרכב צפויים לעונש.

צבירת נקודות

לא פעם על נהיגה ללא רישיון בתוקף האדם יצבור גם נקודות לחובתו. על מנת שלא לצבור את הנקודות הללו, אדם מעין זה יכול לפנות לעו"ד מקצועי ומנוסה בתחום התעבורה, אשר יסייע לו בייצוג הולם בתהליך המשפט על מנת שהעונש שיוטל עליו יהיה נטול צבירת נקודות לחובתו או שהעונש יכלול מספר נקודות נמוך על פי מספר הנקודות אשר הוא היה עתיד לקבל בגין העבירה אותה ביצע. עורך דין לתעבורה, אשר יודע כיצד לייצג נאשמים בעבירות תעבורה שונות בצורה הטובה ביותר, יכול לסייע לכל אדם אשר עבר עבירת תנועה כלשהי לרבות אדם שנהג ללא רישיון נהיגה, לבטל את הנקודות שהצטברו לחובתו. מכיוון שהצטברות מהותית של נקודות עלולה לגרום לפסילת רישיונו של האדם לפרק זמן כלשהו, חשוב מאוד שהאדם ישתדל שלא לצבור נקודות או לבטל את הנקודות שהצטברו לו בשל עבירת תנועה באמצעות ייצוג של עו"ד תעבורה מקצועי.