מתי הכי כדאי לצאת לשייט קרוז ליפן?

שייט קרוז ליפן

אחד היעדים הכי פופולאריים בשנים האחרונות, בין אם זה בקרב צעירים ובין אם זה בקרב מבוגרים, היא יפן. מדובר על מדינה שמושכת אליה לא מעט מטיילים, בפרט ישראלים כמובן, שמעוניינים להכיר את התרבות היפנית, מעוניינים לבלות בערים הגדולות והמרשימות כמו קיוטו, אוסקה וכמובן טוקיו, וכן מעוניינים לבקר באתרים שונים, היסטוריים ואחרים. מן הסתם, יש גם לא מעט תיירים, כולל ישראלים, שמעוניינים להגיע ליפן לצורך התרשמות, לפני שהם עוברים להתגורר בה, לעבוד או ללמוד שם. 

בדרך כלל, מרבית התיירים מגיעים ליפן בטיסה, ישירה או דרך יעד אחר. אך יש גם לא מעט תיירים שבוחרים להגיע ליפן בשייט, ראו דוגמא. אולי זה נשמע מוזר ומורכב, אך מדובר בסוג טיול מאוד פופולארי. כידוע יפן היא למעשה אי מאוד גדול שנמצא באוקיינוס השקט, ואפשר להגיע אליה בשייט וכן אפשר לשוט בין הערים השונות ולעצור בכל נמל ונמל. בצורה כזו, גם אפשר לבקר במקומות, יישובים, שבאופן רגיל, לא ניתן לבקר בהם או מאוד קשה אליהם בתחבורה יבשתית. 

השאלה היא, מתי אפשר לצאת לשייט ביפן, הרי לא בכל עונה אנחנו יכולים לעשות את זה. יש תקופות בהן הים סוער ומזג האוויר הוא קיצוני מדי בשביל לצאת לשייט. אגב, זה נכון בכלל לגבי ביקור ביפן, גם עבור אלה שמעוניינים להגיע בטיסה ולערוך טיול יבשתי. 

> קראו גם על קרוזים מאורגנים לאירופה בלינק

מתי נכון להגיע ליפן בשייט?

התקופות הטובות ביותר לנסוע ליפן הן באביב ובסתיו, הן עונות השיא מבחינה תיירותית. אנחנו יכולים למצוא בתקופות אלה לא מעט פסטיבלים שונים וכמו כן, אנחנו יכולים ליהנות בעונת האביב מפריחת הדובדבן, אירוע מרשים שמושך אליו הרבה מאוד תיירים מקומיים וכן תיירים מחו"ל. מדובר על אזורים שלמים בהם עצי הדובדבן פורחים, ואפשר לראות פריחה צבעונית מדהימה. 

חשוב להדגיש, לפני סיום, כשאנחנו בוחרים לצאת לשייט ביפן, עלינו לוודא היטב עם החברה, מה בדיוק אנחנו יכולים למצוא במסגרת השייט, מה בדיוק אפשר למצוא על הספינה, היכן היא עוצרת, כמה זמן השייט נמשך ומן הסתם, גם כמה זה עולה לנו.