חלוקת רכוש לאחר פרידה – איך עושים זאת בצורה הגונה?

הפרדת כוחות בין בני זוג שעוברים את שלבי הגירושין היא לא פשוטה לאף אחד מהצדדים. וכשמדובר בחלוקת הרכוש העניינים לעתים רבות הופכים לא פשוטים ולא נעימים. בכדי להימנע מכך ולהגיע להסכם חלוקת רכוש בצורה הגונה, ישנם דברים שתוכלו לעשות בכדי להפוך את הקערה על פיה ולשנות את כל מערך היחסים בעת הפרידה.

 

חלוקת רכוש לאחר פרידה – כך תעשו זאת נכון

קחו רגע לעצמכם

כשמתחילים לחשוב על חלוקת רכוש לאחר פרידה חשוב שתיקחו את עצמכם כמה שלבים אחורה והתחילו לבדוק מה באמת שייך לכם ומה שייך לתא המשפחתי המשותף. דבר זה ימנע מבוכות רבות ומועקה רבה על ויתורים מיותרים.

בהליכי גירושין קיימת האפשרות לייצוג על ידי טוען רבני שמתפקד כעורך דין ובקיא בהלכות המשפט והשלכותיו. תוכלו לעבור עם הטוען הרבני על כל הרכוש שקיים לכם ולבני הזוג מהם אתם מתגרשים. כמו כן יהיה עליכם לקחת בחשבון את הסכם הממון אם קיים כך. קחו בחשבון שאם קיים הסכם ממון זהו למעשה הסכם חלוקת הרכוש שלכם.

אם לא קיים לכם הסכם ממון, הרכוש המשותף שלכם יחולק שווה בשווה בין שניכם בהתאם לחוקי המדינה. אם בכוונתכם להילחם על מה ששייך לכם, עשו זאת בצורה נבונה, על ידי ייצוג ורק דרכו. הדבר יכול למנוע מריבות וחיכוכים מיותרים. ייצוג בזמן חלוקת רכוש לאחר פרידה הוא חיוני ומתפקד כמעין מגשר שעוזר להשאיר את היחסים בין הצדדים נעימים כמה שניתן.

 

לסיכומו של דבר,

כל הסכם גירושין ניתן לעשות בצורה הגונה, כל חלוקת רכוש לאחר פרידה יכולה להיעשות ולהסתיים בצורה נעימה, הדרך אליה היא דרך ייצוג נכון וראוי הן של עורך דין והן של טוען רבני.