טיפול בקשישים

טיפול בקשישים

כולנו שואפים להישאר צעירים לנצח. אף אחד לא רוצה לחשוב על ימי הזקנה ואיך הם ייראו. אך מצד שני אנחנו לא רוצים ללכת מהעולם בקיצור ימים ושנים חלילה. זאת אומרת שאנחנו כן רוצים להזדקן כאן בעולם ולהגיע לגיל זקנה ואף שיבה. אז לא נוכל להתעלם מהעובדה שחלק מתוך זה עשוי לבוא לידי ביטוח בתשישות, בחולשה, בחולי כזה או אחר חס ושלום ובעקבות כך הצורך בשירות של טיפול בקשישים ועזרה סיעודית.

איך בוחרים מטפל לקשיש?

אז לא משנה למי אנחנו צריכים את הסיוע ואת הטיפול. גם אם מדובר בדוד קשיש וגם אם זהו הורה מבוגר. אנחנו חייבים לשים דגש על מספר נתונים בעת שאנחנו באים לבחור מטפלות סיעודיות.

  • מטפל אמין – חשוב לשים דגש על רמת האמינות של המטפל. קורה יותר מידי שאנחנו שומעים על מקרים אשר בהם המטפלים בגדו במלאכתם ופגעו במטופל שלהם או שהם לא העניקו לו את הטיפול הנכון. אף אחד לא רוצה להיקלע למצב כזה כאשר בו המטופל, האב המבוגר או הסב הקשיש נמצאים במצוקה או אפילו מגיעים למצב בריאותי מסוכן רק בגלל שהמטפל לא עשה את זה נכון ולא היה אמין.
  • מטפל עם ניסיון – בכל מה שקשור לטיפול בקשישים צריך ניסיון ומקצועיות שנרכש עם הזמן. תמיד עדיף לבחור מטפל שיש לו ניסיון, מטפל שכבר עבד בעבודות מהסוג הזה והא מסוגל להעניק ולהגיש את הטיפול הכי נכון והכי מקצועי.
  • מטפל עם רגישות – חשוב לשים לב כי המטפל הוא אדם רגיש עם נשמה. אחרי הכול אדם שמגיע למצב כזה אשר בו הוא זקוק לעזרה בפעילות יומיומית, סובל מתחושה של השפלה ואפילו של עלבון. אם המטפל יהיה אנושי ורגיש הוא יוכל לגרום לו הרגשה הכי טובה ונוחה.