יתרונות וחסרונות של טיפול אונליין

השנתיים האחרונות הכריחו אותנו ללמוד להתנהל גם בדרכים לא פרונטליות. בשנתיים אלו בהן חיינו מסגר לסגר, למדנו שאפשר לטפל בענייני הכספים בלי להגיע לבנק, שאפשר לדבר עם הרופא בלי לחכות חודשים לתור, לקנות כמעט הכל באון ליין בלי לצאת מהבית, ללמוד בזום ואפילו לנהל משפט.

גם טיפולים רגשיים ונפשיים עשו את הדרך למסך הקטן, ולא מעט שואלים את עצמם האם זו הדרך לחשוף את הקרביים שלי? – על היתרונות והחסרונות של טיפול און ליין במאמר שלפניכם.

חסרון הטיפול באון ליין – הקושי להיפתח

מחקרים אחרונים מראים כי אין הבדל משמעותי בין האפקטיביות של טיפול פרונטלי לטיפול און ליין וכי בחלק מהמקרים הוא אף מומלץ. יחד עם זאת יש לתת את הדעת על היבט מרכזי שנחשב טעון שיפור וקשור בקושי המטופל להיפתח ולאפשר לטיפול להתרחש. בשונה מהטיפול הפרונטלי, אין למטופל לאן לברוח וטיפול המתרחש מסך מול מסך מאפשר רק מבט קדימה.

הגם, שביטויים נוספים מצד המטופל כמו ידית כורסה להתעסק איתה, מנורה לבהות בה או רגל לנדנד, אינם באים לידי ביטוי בטיפול און ליין, מה שמצמצם את יכולת המטפל ללמוד יותר על האדם שמולו.

יתרונות הטיפול באון ליין

אותם מחקרים שהוזכרו דווקא מעידים כי יתרונות הטיפול באון ליין מאפשרים לטיפול להגיע לאוכלוסייה גדולה יותר שלא הייתה מגיעה לטיפול אילולא האפשרות לקיימו באון ליין.

משום כך, הטיפול באון ליין:

נגיש – אין בעיות פקקים או חניה וגם לא נסיעה של שעות.

חסכוני – ללא עלות דמי חניה, זמן או דלק.

גמיש – מתאפשר מכל מקום באמצעות מצלמת וידאו.

זמין – גם במצבים דחופים לא נדרש להמתין זמן לפגישה מאוחרת וניתן לקיימה מוקדם יותר.

> מידע מקצועי והמלצות נוספות ניתן לקבל באמצעות אתר https://www.yoavarielevy.co.il!