אריה גולדין: כמה דברים שלא ידעתם על אסטרטגיית המסחר בסווינג

אסטרטגיית המסחר בסווינג

סווינג הינה אסטרטגיית מסחר אשר עושה שימוש באחזקה של מניות בטווחי זמנים בינוניים של בין יומיים לחמישה ימים. הסיבה לקיומה של שיטה זו הינה שסוחרים גילו שבשיטת סווינג יש פוטנציאל ברווחים גבוהים לסוחר הפשוט. המסחר באסטרטגיית סווינג מאפשר לסוחרים לצבור הון בנישות בשווקים שזוכים להתעלמות על ידי חלק מהגורמים המרכזיים בשוק ההון. לא פעם כשתעזרו או תשכרו את שירותיו של מומחה בשוק ההון כמו אריה גולדין, הוא יציג בפניכם אפשרות של מסחר באסטרטגיית סווינג.

הסוחרים לא תמיד מסתמכים על נתונים פונדמנטליים

בשיטה זו שבה מחזיקים הסוחרים את המניות לכמה ימים לכל היותר, לא תמיד יתמקדו הסוחרים בתחום העיסוק של החברה, מצב הסקטור שהחברה נסחרת בו ואפילו את האמינות של מנהלי החברה. הסיבה לכך הינה שההשפעה של הנתונים הללו לא בהכרח מתאימה לטווחי זמן כל כך קצרים ומסיבה זו הסוחרים מסתמכים בעיקר על נתונים הנובעים מניתוחים טכניים בעזרת חישובים מתמטיים.

זיהוי מגמות מתמטי

המטרה של איסוף וניתוח הנתונים הטכניים הינו לזהות מגמות מתמטיות קיימות. מומחים בשוק ההון כמו אריה גולדין למדו ויודעים כיצד מתנהלות מגמות בשוק ההון. כשמחסירים את המאפיינים שמשפיעים רק על הטווח הארוך, בעזרת החישובים המתמטיים ניתן לזהות מגמות באמצעיים מקצועיים.

הסווינג מהווה יתרון לסוחרים הפרטיים

סוחרים פרטיים רבים מעוניינים לסחור בשיטת סווינג מפני שהם מוצאים בשיטה זו יתרון אל מול הגופים הגדולים. הסיבה לכך הינה שהגופים הגדולים צריכים לרכוש מניות רבות על מנת להיכנס לעסקאות וזה מקשה עליהם לסחור בטווחים קצרים. מסיבה זו סוחרים פרטיים, בין אם נעזרים בשירותיו של מומחה כמו אריה גולדין (קראו בהרחבה http://lev-emun.co.il/2019/03/03/risk-diversification-and-its-relationship-to-the-capital-market) או בכוחות עצמם, יכולים לזהות מגמות שנוצרו למעשה על ידי "כסף חכם" ולנצל את המגמות הללו על מנת לייצר רווחים גדולים יחסית בטווח קצר. יש לציין שמסחר הסווינג לא מנסה להשיג עסקאות במחירי מינימום אלא להצטרף למגמות קיימות על מנת להשיג את הרווחים המקסימליים שמתאימים לניתוחים הטכניים שניתנים להשגה תוך כדי הגדרת נקודת יציאה של הפסד ורווח מקסימליים.