מהי ניתוק תושבות

כל הליך רילוקיישן למדינה זרה דורש עבודה רבה וקבלת החלטות שעתידות להשפיע על עתידכם בהיבטים רבים. אחד התחומים החשובים אותם יהיה עליכם להסדיר נכון הוא מיסוי רילוקיישן. אם אתם נמצאים כבר בתוך התהליך המושגים הבסיסיים כבר מוכרים לכם ואתם מבינים את החשיבות הרבה שיש לנושא. אנו נסביר כאן אודות הליך ניתוק תושבות לאזרחי ישראל כולל הסבר על חזרה לישראל כתושבים חוזרים.

ניתוק תושבות הוא הליך בו אתם מתבקשים להוכיח לרשויות המס שאתם תושבי חוץ (מרכז החיים שלכם הוא לא בישראל). על מנת לעשות זאת יהיה עליכם להוכיח שרוב הקשרים הכלכליים, החברתיים והמשפחתיים שלכם מתקיימים כעת בחו"ל. כך למשל, קבלת אישור לניתוק תושבות דורשת מגורים בחו"ל, העסקה בחו"ל וניהול אינטרסים בחו"ל. אם יש בבעלותכם בית בישראל יהיה עליכם להוכיח שהבית הזה אינו הבית הקבוע שלכם. רוב הישראלים שיוצאים לרילוקיישן משכירים את הבית שלהם בארץ ופותרים כך את הבעיה.

 

ניתוק תושבות לפי חזקות כמותיות

אם שהיתם בחו"ל לפחות 183 ימים במהלך השנה – ניתן לטעון שמרכז חייכם אינו בישראל. החזקות הכמותיות אינן חד משמעיות וניתנות לערעור והסדרה מול הרשויות. כדאי לנהל את התהליך עם יועץ מס מטעמכם שיידע לייצג אתכם נכון מול הרשויות ולהציג ולקדם את האינטרסים שלכם. ניתן יהיה לקדם את ההליך ולנתק את התושבות כאשר תוכיחו לרשויות שאתם תושבי חוץ וישראל אינה עוד מקום המגורים הראשי שלכם.

 

המשמעות של ההליך

ברגע בו תקבלו את האישור המיוחל לניתוק תושבות אתם לא תידרשו עוד לשלם דמי ביטוח לאומי, מס הכנסת ומסים נוספים. לא תהיה לכם עוד חובת דיווח על ההכנסות שלכם. יחד עם זאת, אתם עדיין תיחשבו אזרחים של מדינת ישראל. כאשר יגיע הרגע בו תרצו לחזור להתגורר בישראל תתקבלו בזרועות פתוחות ותיהנו מזכויות והטבות של תושבים חוזרים בהתאם לחוק.

 

לייעוץ מקצועי על ידי עורך דין מנוסה ואמין פנו עוד היום – טינה קפלן.