בדיקת דירוג אשראי חינם – איך עושים את זה?

בדיקת דירוג אשראי

הבנקים כמו שאר הגופים החוץ בנקאיים, מכירים וידעים על דירוג האשראי שלכם פי כמה ממה שאתם עצמכם יודעים עליו. הגופים השונים מקבלים מידע ממאגר נתוני האשראי שעל ידי בנק ישראל. גופים ומשרדים אלו מנתחים את המידע שיש להם עליכם, על פי זה הם קובעים את דירוג האשראי שלכם, על פי אלגוריתמים קבועים. רוצים גם לקבל את דירוג האשראי חינם? זה אפשרי. הישארו איתנו ותקבלו את כל המידע.

קבלו בדיקת דירוג אשראי ללא עלות >>>

דירוג אשראי

החל מאפריל 2019 נפתח מאגר נתוני האשראי של בנק ישראל וכיום גם הבנקים וגם הגופים החוץ בנקאיים יכולים לגלות את כל ההיסטוריה הפיננסית שלכם עד ל – 3 שנים אחורה. ההלוואות שלקחת, האם שילמתם אותם וגובה ההחזרים, מהי היכולת שלכם בהחזרת הלוואות, הוראות קבע, חזרות של צ'קים ומידע שהתקבל מגופים ציבוריים שונים, כמו הוצאה לפועל, מדור מוגבלים ועוד.

המטרה של פרסום נתוני האשראי שלכם היא בכדי ליצור תחרות בין הגופים החוץ בנקאיים לבנקים. בעבר, כאשר לקחתם הלוואה מבנק, הייתה בידם היכולת להעריך בצורה טובה יותר את הסיכונים במתן הלוואה, משכנתא ומימון.

אך לעומת שאת, הגופים החוץ בנקאיים לא ידעו את כל זה. המידע לא הגיע אליהם וכך הם נאלצו לקחת ריביות גבוהות בכדי להגם על עצמם מסיכונים. כלומר, מידע זה גרם לתחרות בין הגופים, ככל שהגופים מתחרים ביניהם, המרוויחים הם הלקוחות, והריביות יורדות.

קראו על איך בודקים דירוג אשראי >>>