איך יוצאים מתיק נהיגה בשכרות?

איך יוצאים מתיק נהיגה בשכרות?

נהיגה תחת השפעת אלכוהול נחשבת לעבירה חמורה. אם נתפסתם נוהגים בשכרות עליכם למהר לפנות אל עורך דין תעבורה מהטובים בתחום. תיק נהיגה בשכרות שאינו מטופל נכון עשוי להסתבך ולהסתיים בעונש חמור. בשנים האחרונות חלה החמרה בענישה בתחום ואתם עלולים למצוא את עצמכם מתמודדים עם שלילת רישיון ממושכת ואף עם עונש מאסר. 

אלו עונשים ניתנים בתיקי נהיגה בשכרות?

החוק קובע עונש מינימלי של פסילת רישיון הנהיגה לפרק זמן של שנתיים. אם יש לכם כבר הרשעה קודמת בנהיגה בשכרות אתם עלולים לקבל עונש פסילת רישיון לתקופה של 4 שנים. על פי שיקול של השופט וחומרת העבירה ייתכן ושלילת הרישיון תלווה גם בעונשי מאסר או עבודות שירות. 

נתפסתי נוהג שיכור, מה עליי לעשות?

תיק נהיגה בשכרות שמנוהל נכון על ידי עורך דין תעבורה נהיגה בשכרות מנוסה ומקצועי עשוי להסתיים בעונש מופחת. בית המשפט רשאי להפחית את העונש המינימלי הקבוע בחוק ואף לפסול את האישום או לשחרר אתכם ללא כל עונש. ייצוג משפטי מהווה את ההבדל בין קבלת העונש החמור ביותר לבין עונש מקל. עורך דין תעבורה מנוסה מכיר היטב את דרך החשיבה של כל שופט ומסוגל לחזות את ההתנהלות של הפרקליטות. עם עורך דין כזה לצדכם תוכלו להיות רגועים בידיעה שאתם בידיים טובות. 

באלו נסיבות אפשר לקבל הקלה בעונש?

בתי המשפט מקלים לעתים על עונשים של נהגים שנתפסים נוהגים תחת מינון נמוך של אלכוהול. אם חרגתם במעט מהכמות המותרת ואין לכם רקע של עבירות תנועה – בית המשפט עשוי לגלות התחשבות. הקלות בעונש ניתנות גם במקרים של נהגים ללא עבר של עבירות תנועה שזקוקים לרישיון הנהיגה שלהם לצורכי פרנסה. בכל תיק נהיגה בשכרות יש לבחון היטב את הראיות ולבחור בהתאם את האסטרטגיה.