ביטוח מחלות קשות וביטוח תאונות אישיות – חובה או מיותר?

חברות הביטוח מציעות כיום מגוון פוליסות שונות ולא מעט אנשים תוהים באיזה פוליסה כדאי להם לבטח את עצמם ואיזו פוליסה מיותרת. לא מעט אנשים תוהים האם כדאי לבטח את עצמם בביטוח מחלות קשות או ביטוח תאונות אישיות. על אף שמרבית האנשים בטוחים שזה לא יקרה להם, הרי שזה יכול לקרות לכל אחד ובמקרים שמתרחשת תאונה כלשהי או שהאדם חולה במחלה קשה כלשהי, העובדה שהוא מבוטח בביטוח רלוונטי יכולה לסייע לו ולמשפחתו באופן משמעותי מאוד מבחינה כלכלית.

 

מהו ביטוח מחלות קשות?

ביטוח מחלות קשות הוא ביטוח שמעניק פיצוי חד פעמי במקרה של גילוי מחלה קשה שמוגדרת בפוליסה. הביטוח למקרה של גילוי מחלה קשה יכול להירכש כפוליסה נפרדת או כביטוח נוסף לפוליסת ביטוח החיים או הבריאות שיש לכל אדם. לאחר גילוי המחלה ובתנאי שהמבוטח שורד יותר מ30 ימים לאחר גילוי המחלה ישולם לא פיצוי כספי בסכום חד פעמי שהוגדר בפוליסה. חשוב לציין כי ביטוח בריאות איננו מספיק במקרה של גילוי מחלה קשה. גילוי של מחלה קשה דורשת תרופות יקרות מאוד, ניתוחים יקרים שלא ממומנים בארץ או בחול ועוד ומכיוון שלאף אחד מאיתנו אין תעודת ביטוח בעולם שאנו חיים מפני מחלות קשות, אין ספק כי מדובר על ביטוח שכדאי לבחור בו.

 

מהו ביטוח תאונות אישיות?

ביטוח תאונות אישיות הוא ביטוח חשוב מאוד לכל אדם ובעיקר לאנשים אשר עוסקים בתחום שמסכן אותם באופן כלשהו. במקרה שבו האדם נפגע בתאונה ובשל כך הוא לא יכול לעבוד באופן מלא או חלקי, מדובר על ביטוח שיכול לסייע לו ולבני המשפחה שלו בצורה משמעותית ועל כן, אין ספק שכדאי לבחור גם בביטוח המדובר.