עד כמה אפקטיבית תביעה בגין עוגמת נפש

תביעה בגין עוגמת נפש

עוגמת נפש היא מושג משפטי שמתייחס לצער שנגרם לאדם אחד כתוצאה מפעילות של אחר. לצורך הדוגמא, אם אחד פירסם מידע על אחר שהוא בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה, לא רק שהביעה תהיה על עצם הפצה של דברים שלא התרחשו באמת, אלא גם על הנזק שנגרם לאדם שכתוצאה מהפירסומים אולי איבד את מקום עבודתו, אולי קשריו עם משפחתו נפגעו ועוד. 

בדרך כלל תביעה בגין עוגמת נפש תצטרף לתביעות אחרות 

הרבה פעמים תביעה בגין עוגמת נפש תהיה ביחד עם תביעה בנוגע למשהו אחר. שהרי הדין קובע כי לא בכל מקרה ניתן לתבוע על עוגמת נפש אלא אם מדובר על מקרה שהגיע לבית המשפט. הרי שני ילדים שהתווכחו בהפסקה לא יפצו זה את זה עם עוגמת הנפש שנלוותה לאירוע. אנחנו מדברים על מקרים בהם הבסיס של המעשה הוא נושא שנדון בבית המשפט בהליך משפטי. 

מה האפקט של התביעה

קודם כל, חשוב להגיד כי כמו בחיים האמיתיים, גם בעולם המשפטי, הגדרה של עוגמת נפש היא הגדרה שלא תמיד שווה בעיניהם של כל האנשים. יש מי שיגדירו עוגמת נפש בצורה אחת לעומת כאלו שיגדירו אותה אחרת. לכן, כאשר שואלים האם תביעה מהסוג הזה היא תביעה אפקטיבית, אנחנו נגיד שזה תלוי מאוד במקרה, תלוי במידת ההשפעה של הדברים על האדם ולכן יש צורך לקחת סיוע משפטי. עוגמת נפש שמתבטאת בהליך גירושין לצורך העניין, מתקבלת אחרת ממקרה בו התובע היה בביתו כמה ימים בודדים. 

חשוב לפנות לאיש מקצוע מנוסה

השפה המשפטית יכולה לבלבל וההליך המשפטי הוא משהו שיש להפקיד את ניהולו בידי מי שמבין בכך, עורך דין מהתחום. בסופו של דבר מדובר על מיצוי הזכויות שלכם על פי חוק ולא מדובר על משהו שהייתם רוצים שיפול בין הכיסאות.