המדריך הקצר לפתיחת תיק עוסק פטור

עצמאים עם רואה חשבון? למה בכל זאת כדאי לכם לפנות לאבסולוט יועצים

איפה פותחים תיק עוסק פטור? אצל רואה החשבון כמובן, יגידו הידענים. אבל לא, ממש לא. תיק עוסק פטור נפתח במס הכנסה. אתם יכולים לעשות את זה בעצמכם. האם זה שווה את הזמן שתשרפו על זה? לא בטוח, אבל זה כבר שיקול שלכם.

תיק עוסק פטור הוא תיק שכל אחד יכול לפתוח במס הכנסה על ידי מילוי של פרטים בסיסיים כמו פרטים אישיים, מטרת העסק, צפי לגובה הרווחים וכדומה. 

מה שלא יהיה, לפתוח את התיק זה תהליך. איך לפתוח עוסק פטור? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

איך פותחים תיק עוסק פטור במס הכנסה?

תיק עוסק פטור מאפשר לכם להתחיל את העסק שלכם בצורה חוקית. אתם נותנים קבלות כנגד מה הכספים שנכנסים לעסק. בסוף השנה, אתם אמורים לדווח למס הכנסה על הרווחים שלכם. ברגע שעברתם את תקרת ההכנסה לעוסק פטור, תצטרכו לפתוח תיק של עוסק מורשה ומשם תעברו לחברה בע"מ.

אז איך פותחים תיק עוסק פטור? הדרך הקלה ביותר, כפי שאתם כנראה יודעים, היא ללכת לרואה החשבון, לתת לו את הפרטים ולבקש ממנו שיעשה את זה בשבילכם. הוא ישלח את הפרטים למס הכנסה ולאחר כמה ימים תקבלו מכתב עם תעודת עוסק פטור שלכם.

הדרך הארוכה יותר, אך זו שתעלה לכם בחינם היא לגשת לפקיד שומה בסניף שקרוב לבית שלכם, ולבקש ממנו לפתוח תיק. 

חשוב לציין שגם אם אתם צעירים זה אפשרי, צריך רק לבוא בלוויית אחד ההורים. הפקיד ישב אתכם, יעבור אתכם על הפרטים ולאחר מכן יעדכנו את התיק שלכם ותקבלו מכתב.

גם המעמד שלכם בביטוח לאומי ישתנה ומעתה תצטרכו להפריש לפנסיה בכל חודש.  למידע נוסף פנו לרואה חשבון שגיא משעלי

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שם מחבר

שם מחבר

קצת על המחבר

אולי יעניין אתכם?

גל ג'וק הדברה ירוקה
General
yarin

כמה עולה הדברה לדירה?

עכברים חולדות ומזיקים אחרים רואים בדירה יעד בו אפשר למצוא מזון ולכן מנסים לפלוש אליו בעיקר בחודשי הקיץ. נמלים, יתושים, צרעות עכבישים וג'וקים מחפשים גם

קרא עוד »
רשיון עסק
General
yarin

איך לפתוח עסק?

פתיחת עסק היא לרוב תהליך מורכב, שיכול להימשך תקופה ארוכה, בהתאם לרמת הבשלות של בעל העסק לעתיד ורמת המוכנות שלו לעמוד בכל הדרישות הנחוצות לפתיחת

קרא עוד »