ביטקוין

אחד המטבעות המוכרים והמדוברים ביותר בעולם הוא המטבע הדיגיטלי המוכר בשם 'ביטקוין'. במאמר זה נרחיב אודות ההיסטוריה של מטבע זה והיתרונות שגרמו לכך שהוא כה פופולארי. קריאה נעימה.

קצת היסטוריה רבותיי

הרוב אינם מודעים לכך שרעיון הביטקוין נוצר כבר לפני כמה עשרות שנים, כאשר הבסיס ליצירתו היה הפחתת השליטה הממשלתית והבנקאית. בשלב מאוחר יותר, כאשר האינטרנט הפך לכלי משמעותי, קבוצה של מפתחים אשר היו מומחים בתחום ההצפנה ניסו ליצור מטבע דיגיטלי מבוזר. 

בשנת 2008 נוצר המטבע המבוזר הראשון בעולם, מטבע ה –  BITCOIN על ידי סאטושי נקאמוטו. בשנת 2009 הצליחו לפתח את טכנולוגיית הבלוקצ'יין, וב – 2010  נעשה לראשונה שימוש במטבע זה. בשנת 2017 הביטקוין הכפיל את הערך שלו. ב – 2021 טסלה רכשה מטבע דיגיטלי בסכום של מיליארד וחצי דולר ונכון לחודש אפריל שנת 2022 שוויו של מטבע BTC הוא מעל 129 אלף ₪. לקריאה אודות מסחר במטבעות דיגיטליים

ביטקוין כיום

הרשת עליה מתבסס מטבע זה נקראת בלוקצ'יין ובאמצעותה תמיד ניתן יהיה לצפות בהיסטוריה של העסקאות או כרטיס הביקור של חשבון המשתמש. שער הביטקוין תמיד יושפע (בדיוק כמה כל שאר המטבעות), בהתאם להיצע ולביקוש. המכסה של מטבעות ה – BIT קבועה ועומדת על 21 מיליון.  

ניתן לקנות מטבע זה מחלפנים, מאנשים פרטיים או מבורסת המסחר ולאחר צעד זה אחסון המטבעות יהיה בארנק דיגיטלי (תוכנה או אפליקציה אליה שולחים או ממנה שולחים מטבעות באמצעות שני נתונים אשר מקבילים למספר חשבון בנק וסיסמה, שני נתונים אלו נקראים: מפתח ציבורי ופרטי).

לסיכום, השאלה החשובה ביותר וזו אשר מעסיקה את רוב האנשים שמעוניינים להשתמש במטבע ביטקוין היא מה ניתן לקנות עם מטבע זה? התשובה היא כמעט כל דבר אשר מוצע באתרי אינטרנט אשר מקבלים תשלום במטבע זה, כולל מוצרים ושירותים שונים בחנויות אשר מקבלות ביטקוין. למידע נוסף Bits of Gold