מהו תפקידו של רואה חשבון כמו יניב ארד?

רואה חשבון הוא תחום ומקצוע מבוקש. הרבה אנשים שמתחברים לתחום הכספים, הפיננסים והחשבונאות פונים אל לימודי ראיית חשבון מפני שזהו תחום מרתק ומתגמל. אבל חשוב מאוד להבין מהו תפקידו של רואה חשבון. במאמר זה תוכלו לקרוא מהו תפקידו של יניב ארד רואה חשבון ולהבין מה רואה חשבון עושה, מהם תחומי האחרויות שלו ולאיזה אנשים רואי חשבון נותנים שירות.

רואי חשבון יכולים למלא תפקידים שונים בזכות הלימודים, ההכשרה וההסמכה שלהם, שהם מקיפים ומספקים להם מידע רב בתחומים חשבונאיים, פיננסים ואף בתחום העסקים. רואה חשבון יכול לעסוק בביקורת חשבונות, מעקבים פיננסים וגם חיבור דוחות שונים כמו דיווחים במקרה של חברות ציבוריות שהן מחוייבות לדווח על פעולות שונות הקשורים לענייני כספים, חשבונות ופעולות פיננסיים. הן עושות זאת באמצעות רואה חשבון. 

רואה חשבון יכול גם לתת ייעוץ בעינייני מסים ולכן גם במקומות שעוסקים במסים כמו רשות המסים תוכלו למצוא רואי חשבון שמשתלבים בתפקידי מפתח שונים. על פי יניב ארד, ניתן לראות היום יותר ויותר תפקידים ומשרות שלא היו בעבר ושמאיישים אותן רואי חשבון, ביניהן משרות בכירות מאוד בגופים וארגונים חשובים. 

רואה חשבון – יכול להיות עצמאי או שכיר

פוטנציאל ההשכרות בתחום ראיית החשבון הוא גבוה מאוד, בין אם אתם רואי חשבון שרוצים להיות שכירים או עצמאיים. יניב ארד רואה חשבון מציין שרואי חשבון רבים מעדיפים לפתוח משרדים משלהם ולהיות עצמאיים מכיוון שהם לא מעוניינים להגביל את תקרת השכר שלהם, בעיקר בתחום שהוא מאוד רווחי. אבל חשוב לזכור שגם כשכירים, ישנן משרות מצויינות שבהן מחפשים רואי חשבון עבור תפקידים שונים שאותם הם ממלאים. זה יכול להיות בחברות פיננסים, בחברות שעוסקות בהחזרי מס, בשירות הציבורי, בבנקים ועוד מקומות שבהם יש צורך ברואי חשבון ובכישורים שלהם.