עורך דין תאונות עבודה – המדריך

עורך דין תאונות עבודה

נפגעתם בתאונת עבודה? זה הזמן לטפל בזכויות שלכם. על פי חוק הביטוח הלאומי בישראל מי שנפצע, חלה, נפגע או שמצבו הרפואי ואפילו הנפשי התדרדר במהלך עבודתו – זכאי לפיצויים ולעיתים גם לקצבת נכות קבועה או זמנית. אבל מה צריך לדעת על תאונות כאלה? ואיך בוחרים עו"ד טוב כמו עו"ד חיים הקמן שיסייע לכם למצות את הזכויות שלכם? כל הפרטים בהמשך. 

תאונת עבודה תקרה בדיוק כשאנו לא מצפים לה, כמו שמרבית התאונות קורות, והיא יכולה להתרחש בדרך למקום שבו אתם מעוסקים, במרחב הפעילות השוטפת, בזמן שליחות או קראית שירות, בחזור אל הבית ובכול מקום שקשור לעבודה שלכם. תאונות כאלה רבות במגוונות וחשוב לנסות להימנע מהן. 

במידה ונפגעתם, יש להבין שמגיעות לכם זכויות כמו: דמי אבטלה, דמי פגיעה שאותם ישלם המוסד לביטוח לאומי, תשלום מלא על היום שבו נפגעתם, ודמי נכות במידה וועדה רפואית קבעה שיש לכם אחוזי נכות באחוזים כאלה או אחרים. את כל הזכויות אפשר למצות מול המוסד לביטוח לאומי, מול חברת הביטוח שלכם במידה ואתם מבוטחים, ומול חברת הביטוח של המעסיק. 

מה עושים כשיש קשיים?

במידה ואתם נתקלים בקשיים בקבלת הזכויות שלכם, רצוי לפנות אל עורך דין נזיקין מומלץ. איש מקצוע כזה מומחה בדיני נזיקין ויעזור לכם להבין מה מגיע לכם, על מה שווה לכם לטרוח ולהשקיע זמן מבחינת תביעות, והוא יסייע לכם להתמודד מול הבירוקרטיה והסחבת של התהליך. באמצעות מומחה בתחום אפשר למצות את הזכויות שלכם ולקבל את הפיצוי המתאים על אבדן כושר העבודה ועל הנזק שנגרם לכם. אז זה הזמן לבחור את הטובים מכול בתחום הספציפי הזה.