אילו עבירות מיסים קיימות כיום?

עבירות מיסים כיום

תשלומי המיסים הם חובה המוטלת על כל אזרח ואזרח במדינה. יש סוגי מיסים שונים המוטלים על הנישומים בהתאם להכנסות שלהם. העובדה שלעיתים מדובר על סכומים גבוהים מאוד מביאה לכך שאזרחים מנסים להתחמק מחובתם זו, וכך להגדיל את ההכנסות, את הרווחים או את ההון העצמי שלהם, ולהימנע מתשלומים משמעותיים. כל עוד הפעולות חוקיות ומתבצעות כראוי, אין בכך בעיה. אבל כאשר נוקטים בפעולות לא חוקיות, הרי ניתן להגדיר זאת כעבירות מס. ואכן, עברייני מס יש לא מעט. הללו בוחרים לבצע עבירות מס ולהימנע מתשלומים שהם חייבים בהם כחוק. העונש על פעולות אלו עשוי להיות חמור מאוד ומשמעותי ביותר – בהתאם לחומרת המעשה, קראו עוד באתר https://krisitax.com.

עבירות מס שקיימות כיום

  • העלמת הכנסות – כל בעל עסק נדרש להפריש למס הכנסה אחוז מסוים וקבוע מההכנסות שלו. כך שכל הכנסה נוספת מגדילה את הסכום שיהיה עליו לשלם כמס. נתון זה מוביל בעלי עסקים להימנע מרישום עסקאות מסוימות, וכך הם מרוויחים את הסכום במלואו, ללא הפרשת האחוז הנדרש למס הכנסה. הם לא מנפיקים קבלות ולא מדווחים על ההכנסה – וזו עבירה של ממש על החוק.
  • רישום נכס על שם מישהו אחר – כל נכס נוסף שאדם רוכש מחייב אותו במס מסוים בהתאם לנתונים שונים. המיסים הללו בהחלט משמעותיים ועלולים להפוך עסקה כדאית ללא משתלמת בעליל. אך גם לכך מצאו עבריינים פתרון. הם רוכשים נכס ורושמים אותו על שמו של מישהו אחר – קרוב משפחה לדוגמה. כך הם מונעים את תשלום המס, למרות שהם בעצם רכשו את הנכס לעצמם. זו עבירת מס הכנסה לכל דבר ועניין.
  • אי הנפקת תלושי שכר – עבירה נוספת היא הימנעות מהנפקה של תלוש שכר. פעולה זו עשויה להתבצע כדי שלא להצהיר על הכנסות של אחד העובדים מסיבה זו או אחרת. כך שהוא מועסק ומרוויח את שכרו באופן שחור ונוגד את החוק. דבר שעלול לעלות במחיר יקר של ענישה מול רשות המס.
  • נכסים סמויים – במידה ואדם מסתיר נכסים שלו, ולא מדווח עליהם כחוק, הוא מבצע עבירה של ממש, כיוון שהדבר מפחית את חבות המס שלו.