מהו ייעוץ כלכלי לעסקים?

ייעוץ כלכלי לעסקים הוא שירות הניתן על ידי יועץ עסקי המתמחה בהיבטים הכלכליים של העסק. ייעוץ כלכלית הוא שירות חשוב מאוד שכן ההיבט הכלכלי בעסק הוא המנוע ההישרדות ולאחר מכן גם הצמיחה של העסק. ללא תזרים מזומנים תקין ויצירת רווחים מהעסק לא ניתן יהיה לקיימו. יש הרבה פרמטרים המשפיעים על רווחיות העסק והחלטות כלכליות רבות שיש לקבל, החל מניהול העובדים, בדיקת האופן שבו הם עובדים, ייצור, תפוקה, מודל התמחור בעסק, רווחיות המוצרים/השירותים ועוד. כל אספקט יכול להתקשר לפאן הכלכלי ולכן חשוב מאוד להיוועץ עם איש מקצוע מנוסה ומקצועי שיעזור לכם בתהליך.

 

מתי צריך ייעוץ כלכלי לעסקים?

טיימינג הוא לא הכול בעסקים אבל הוא בהחלט חשוב. אם פתחתם עסק חדש ובהתלהבות הראשונית "שרפתם" את כל התקציב והבטוחות שלכם ללא תוכנית וללא קבלת החלטות נכונה סביר להניח שעכשיו תתקשו להרים את העסק ואולי אפילו תיקחו החלטות שגויות אף יותר בדמות נטילת הלוואות וכניסה לבוץ כלכלי גדול יותר. אם הייתם לוקחים ייעוץ עסקי בתחילת הדרך הייתם מקבלים החלטות נכונות מתחילת הדרך. אז אם אתם קוראים מאמר זה ואתם עדיין בתחילת הדרך כי החכמתם והחלטתם ללמוד תחילה לפני שתבצעו פעולות שונות – עשיתם נכון ושאפו על כך. ייעוץ כלכלי חשוב לא רק בהקמת עסק חדש אלא לכל אורך קיומו של העסק וככל שתקדימו להשתמש בו כך תוכלו לקבל החלטות מושכלות רבות יותר בהיבט הכלכלי.

 

ייעוץ כלכלי לעסקים קיימים:

עסק קיים שאינו ממצא את פוטנציאל הרווחיות שלו, שהוא עובד אך לא מרוויח כסף במהלך החודש או שבעל העסק מתקשה להרים אותו כלכלית – הוא עסק שזקוק לייעוץ כלכלי וקבלת החלטות מהירות וחשובות מאוד. תצטרכו להחליט היכן לצמצם ולחסוך מבלי לפגוע בפעילות העסק או כדי למקד ולייעל אותה, מהם הדברים שמבזבזים לכם יותר כסף אך מכניסים לכם פחות ועוד. יועץ כלכלי יעזור לכם לאפיין, לחקור ולמצוא את הנקודות הללו וייתן לכם עצות ורעיונות לשיפור.