מהו הליך גילוי מרצון?

Nimrod Yaron,

המאמר באדיבות Nimrod Yaron

חילופי מידע דו צדדיים בין רשויות המס לבנקים בנוגע לחשיפה להון שחור והצהרת הכנסות מעבר לים, האיצו לאחרונה וימשיכו להתרחב בעתיד. ממשלות מונעות לקחת קורס זה לא רק כדי להגדיל את התקציבים באופן חד פעמי, אלא גם לייצר הכנסות לעתיד.

מהו הליך גילוי מרצון?

ישראל היא מדינה אחת בקרב מדינות רביות אחרות, שכבר חתמו על הסכמי הבינלאומי של מדינות ה- OECD בנושא דיווח על תקני דיווח על מידע, מערכת זו אמורה להקל על התהליך הגלובלי של אכיפת המס ברחבי העולם.

גילוי מרצון

המידע הכספי של האדם שנאסף על ידי מוסדות פיננסיים והוגש אוטומטית למדינת מגוריו של בעל החשבון על בסיס שנתי.

מה שאומר שבנקים זרים המנהלים חשבונות עבור תושבי ישראל, חולקים מידע עם מדינת ישראל בנוגע לחשבונות אלה וזה חל על כל המדינות שחתמו על הסכמים אלה .הקליקו למידע נוסף בנושא.

מתי לערוך גילוי מרצון?

אם הרשויות ימצאו חריגות תוך חציית המידע וההכרזה של אותם אנשים, הן עלולות למצוא עצמן כנגד חקירה פלילית. גילוי מרצון מציע הזדמנות אחרונה להימנע מאישום פלילי.

משלמי מיסים בישראל: משנת 2003, תושבי ישראל מחויבים לדווח על כל ההכנסות והנכסים בארץ ובעולם במסגרת חובת המס האישית.

אלה כוללים חשבונות בנק, ירושה פיננסית, נדל"ן וכו'. חובת הדיווח חלה על כלל תושבי ישראל, כולל אנשים שמעולם לא הגישו דו"ח שנתי בישראל.

הליך גילוי מרצון בישראל

הקריטריונים לגילוי מרצון כוללים אפשרויות להגשות פתוחות או אנונימיות. ישנו גם מסלול מקוצר להון לא מדווח שלא יעלה על 2 מיליון ש"ח, וההכנסה החייבת הנגבתה כתוצאה מכך אינה עולה על 500,000 ש"ח. אנשים רשאים לחשוף את נכסיהם ולשלם מס בגין הכנסות שלא הוצגו.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שם מחבר

שם מחבר

קצת על המחבר

אולי יעניין אתכם?

טפסים דיגיטליים
General
yarin

איך בונים טפסים דיגיטליים?

צריכים לבנות טופס דיגיטלי והבנתם שלבד אתם לא יכולים ושעבור טופס דיגיטלי תהיו צריכים סיוע מאיש מקצוע, שיוכל לכתוב לכם שורות קוד וליצור לכם טופס

קרא עוד »
רוקט פוקט
General
yarin

רוקט פוקט מתנה שובבה ומדליקה

אם יצא לכן להיתקל לא פעם במתנה מדליקה שקיבלה מישהי במסיבת רווקות, ביום הולדת, במסיבת גירושין או בכול מקום אחר – והמתנה הייתה ויברטור קטן

קרא עוד »