מה משפיע על עלות ביטוח דירה?

הנכס הכי יקר של כל אחד מאתנו הוא בדרך כלל הדירה. בדירה אנחנו גם מחזיקים נכסים יקרים כמו מוצרי חשמל או רהיטים כך שבהחלט ניתן לומר כי כל כובד המשקל מבחינת רכוש, נמצא בתוך הבית שלנו.

זו הסיבה כי חשוב כל כך לבטח את הדירה ואת תכולתה. כאשר אנחנו באים לבטח את הדירה חשוב שנהיה מודעים לכיסויים הכלולים בפוליסת הביטוח, על מנת שבבוא העת נדע על מה אנחנו יכולים לתבוע ועל מה נוכל לקבל החזרים. מלבד זאת חשוב לדעת איך וכיצד לתבוע את חברת הביטוח וכיצד ניתן יהיה לממש את הביטוח בכל מקרה שלא יקרה.

פוליסת ביטוח – מה היא?

לפני הכל חשוב שנגדיר בצורה ברורה מהי למעשה פוליסת הביטוח.

פוליסה זהו הסכם שנערך בין חברת הביטוח לבין המבוטח כאשר על פיו ישלם המבוטח דמי ביטוח – פרמיה. בתמורה, בכל מקרה אשר בו יתממש הסיכון אשר עבורו נרכשה הפוליסה, חברת הביטוח תצטרך לשלם את חלקה בהתאם להסכם.

ביטוח מבנה וביטוח תכולה

למעשה חשוב להבדיל בין שני הכיסויים הבסיסיים אשר אלו נכללים בפוליסת הביטוח.  יש את הביטוח על המבנה ויש את הביטוח על תכולת הבית. למעשה מדובר בשני סעיפים שונים. אך חשוב לדעת כי כל פוליסה תקנית אמורה לכלול את שני החלקים הללו. בכל מקרה יכול המבוטח לבחור את הכיסויים הביטוחיים הרצויים לו כאשר הוא ממש לא חייב לרוכש את שני הפוליסות. הוא יכול לבחור רק באחת מהן.
עלות הפוליסה היא כמובן בהתאם למה שכלול בה.

הרחבות של הפוליסה

מלבד הפוליסה הרגילה הכוללת את המבנה וכן את תכולת הבית יש גם הרחבות אשר אותן ניתן לבקש לכלול גם כן בפוליסת הביטוח.
מדובר בביטוח סכום נוסף בבית משותף וכן ביטוח אחריות כלפי צד שלישי.
לפני שרוכשים פוליסת ביטוח חשוב מאוד ללמוד מעט על הנושא, לבדוק מהן האפשרויות, מה נכלל בכיסוי וכמה אפשר יהיה לקבל בכל מקרה בו יתממש הסיכון.
חשוב לוודא כי הרכוש המבוטח כולל את כל מה שחשוב למבוטח שייכלל כדי למנוע אי הבנה ועוגמת נפש מיותרת.
רוצים לקבל אינדיקציה מדויקת יותר ולהבין כמה עולה ביטוח דירה?