שגרת חתונות בזמן הקורונה

חתונות בזמן הקורונה

זה לא סוד שתעשיית החתונות נפגעה באופן ניכר ממשבר הקורונה, ולו בשל העובדה שזוגות רבים נאלצו לדחות את האירוע או לחלופין, לבטל את האירוע הגדול ולחגוג באופן מצומצם בבתי הכנסת. בימים האחרונים ניכר כי אנו חוזרים אט-אט לשגרה, אבל כיצד נוכל לקיים אירוע בימים שכאלה? מאמר בנושא.

ללא התקהלות?

בשבוע האחרון חלות כמה וכמה הקלות שעשויות לאפשר את התקיימותן של חתונות. אין ספק שתעשיית החתונות נפגעה משמעותית ממשבר הקורונה, וכי כיום ניתן לקיים אירוע מצומצם במסגרת ההגבלות שפורסמו על ידי התקשורת. נציין כי מקוואות גם יקחו חלק בהגבלות, ועל כן חשוב להישאר מעודכנים בנוגע להנחיות, ולו כדי שתוכלו לדעת כיצד לארגן את האירוע שלכם ומהי כמות האנשים המותרת. שימו לב שההנחיות מתעדכנות כל הזמן, כך שחשוב להישאר עם אצבע על הדופק.

חתונה בחצר

נדמה שטרנד חתונות החצר עתיד לשוב למחוזותינו, וכי לא מעט זוגות בוחרים לקיים את האירוע בחצר הבית, גם לאחר תום תקופת הקורונה. כדי לעשות זאת חשוב לארגן את האירוע באופן מושכל, ולבחור בקפידה את המוזמנים, משום שישנה הגבלה על כמות האנשים שיכולים להתקהל במקום אחד.

יש לא מעט רעיונות מקוריים וטיפים שימושיים עבור חתונות בחצר, החל מהכנת פריטים בעבודת יד, ועד להקמת חופה באמצעות שלד של סוכה ישנה. עם מעט יצירתיות תוכלו גם אתם להפיק חתונה מרהיבה בגינה הפרטית שלכם.

ומה לגבי חתונה בחודשי הקיץ?

אם אתם מתכננים חתונה ביולי, אוגוסט וספטמבר, מוטב שתיקחו בחשבון שעשוי להיות גל שני לנגיף, ועל כן מוטב לעגן בחוזה סעיף שיגן עליכם במידה ויהיו הגבלות משמעותיות על אירועים בחודשים הללו. לא מעט זוגות שנאלצו לדחות את חתונתם בעקבות המשבר, איבדו את כספי המקדמה, או לחלופין נאלצו לשלם דמי ביטול גבוהים. מכאן, יש לקרוא את החוזה בעיון רב ולוודא שישנם סעיפים שמגנים עליכם במידה ונגיף הקורונה יתפרץ שוב.

 

תעשיית החתונות והזוגות המאורסים ספגו לא מעט בחודשים האחרונים, ונדמה שהשגרה עומדת לשוב באופן הדרגתי. בין אם אתם מתכננים חתונה קטנה בחצר ובין אם זה אירוע באולם – וודאו שהחוזה מול הספקים השונים מגן עליכם. מזל טוב!