דרכים להגשת בקשה להחזר מס שבח

בכל מה שקשור לתשלום מיסים, לרוב אין בעיה וניתן לעשות זאת בקלות, אך כאשר מס לא משולם, תוך זמן קצר מתקבלת התראה מהרשויות על היווצרות חוב ודרישה להסדיר אותו בדחיפות בכדי לא לקבל עיקולים שונים.

כאשר מדובר על קבלת החזרים, לרוב התהליך יהיה יותר מסורבל, לא תמיד ידוע מול מי ואיך צריך להתנהל ויש דברים לא תמיד מספיק ברורים ומובנים.

מה זה בכלל מס שבח ומי משלם אותו?

מס שבח הוא מס מדינה בתחום מיסי מקרקעין אותו משלם בעל נכס אשר מכר נכס ברווח. תשלום המס הוא על הרווח שנוצר מהסכום אותו שילם בעל הנכס בעת רכישתו לבין הסכום בו נמכר הנכס. זהו מס שחל על זכות במקרקעין בין אם מדובר על דירה, בית פרטי, חנות, קרקע חקלאית ועוד.

יש מצבים ויש מקרים בהם שולם מס שבח גבוה יותר מהאמור ויש דרכים שונות להגיש בקשה לקבלת החזר בגין המס העודף ששולם.

מי יכול להגיש בקשה להחזר בגין מס שבח?

משום שיש מצבים בהם משולם מס שבח גבוה יותר מהמס שאמור להיות משולם, יש אפשרות להגיש בקשה לרשויות בכדי לקבל החזר.

מי שיכול להגיש בקשה להחזר מס שבח, זה למעשה כל מי ששילם מס שבח יותר מהמס האמור לתשלום, זאת אומרת יחידים, תושבי ישראל, תושבי חוץ וגם חברות.

באילו דרכים ניתן להגיש בקשה לקבלת החזר מס שבח?

כדי לבקש החזר בגין מס השבח יש מספר דרכים בהם אפשר לפעול. בשלב ראשון כדאי לוודא שאכן שולם מס עודף ולכן כדאי לפנות לאיש מקצוע אשר יעשה בדיקה בנושא.

במידה ואכן שולם מס עודף, ניתן לפנות לרשויות באופן עצמאי ולהגיש את המסמכים הדרושים או לחילופין ניתן לפנות לחברות אשר מתמחות בכך ויכולות לסייע לבצע את תהליך בקשת ההחזר בצורה יעילה ומהירה יותר.

> מידע מקצועי והמלצות נוספות ניתן לקבל באמצעות אתר https://nadlan-tax.co.il!