צעצועים לתינוקות לפי גילאים – מניו בורן עד שנה

צעצועים לתינוקות

כשהתינוק מגיע הביתה מבית היולדות, מציבים במיטתו כמה צעצועים נעימים למגע כמו כבשה רכה ועגלגלה או בובת מימי לבנדר. המטרה היא שכאשר הוא יתחיל לראות צללים או לחוש הוא ייהנה הן לראות אותן והן ליהנות מהמגע הנעים שלהן.

צעצועים לגיל של כמה חודשים

בחודשים הראשונים אפשר לתת לתינוק כמה משחקים כדי שיאחז אותם וכך יפעיל את המוטוריקה העדינה. הוא אוהב משחקים צבעוניים שמשמיעים צלילים נחמדים.

כשהתינוק מתחיל לזחול וגם לשבת, אין כמו לשחק אתו בקוביות, לבנות מגדל צבעוני, לפרק ולבנות שוב ושוב. זה הזמן גם לעודד אותו לזחול על ידי צעצועים לתינוקות שיניעו אותו קדימה כדי להגיע אליהם. כך מתאימים עבורו חוט משיכה עם ממוטות, או רכבת חיות מעץ שאפשר להניע ברכבי החדר הלוך ושוב.

כמו כן משאית מעץ שיש עליה משטח להשחלת טבעות פנימה או תיבה של צורות להשחלה שהתינוק לאט לאט לומד היכן מתאים המשולש, הריבוע, העיגול ועוד.

צעצועים לתינוקות מעל גיל חצי שנה

כאשר התינוקות נעים במרחב אפשר לשחק איתם בפאזל של ארטיקים, להוציא מהנישה הפנימית ולהחזיר חזרה בדיוק למקום המתאים על פי הגודל של הארטיק, לנגן בקסילופון עץ וליהנות מהצלילים הבוקעים ממנו ברצף ולהשחיל חרוזים במתקן הסגור, בו אפשר להזיז את החרוזים הגדולים מנקודה לנקודה על פני מסלולים מעוגלים ומשופעים.

צעצועים לגיל שנה

הילדים כבר גדולים, הם עומדים ולפעמים גם הולכים ולכן הם ייהנו ממשחקי עץ שונים כמו ערכת תה, ערכת קפה, מיקסר, ערכת רופא, חשבונייה להזזת החרוזים הצבעוניים מצד לצד ופאזלים מעץ.

כל הצעצועים באתר Baby Lee הם בטיחותיים ומותאמים לילדים עד גיל שנה, אך יש לשהות לידם בעת המשחק.