כריכה עבה או כריכה דקה – מה מתאים לספר שלכם?

עיצוב כריכות לספרים

אחד הדברים הראשונים אליהם אנו שמים לב כאשר אנו רוכשים ספר, הוא הכריכה שלו. ישנן סוגים שונים של עיצוב כריכות, עבות, דקות והן גם עשויות מחומרי גלם שונים.

אילו סוגי כריכות קיימים?

כאמור קיימים סוגים שונים של עיצוב כריכות לספרים, חלקם עשויים מברזל, חלקם מעור, עץ, קרטון ופלסטיק. האם הייתם מודעים לכך?

מהו תפקיד הכריכה?

תפקידה של הכריכה היא לאגד את כל העמודים בספר, כך שלא ייווצר מצב שאתם קוראים ספרים והדפים נתלשים. אולם זהו לא תפקידה היחיד, ישנם עוד כמה: תפקיד הכריכה בין היתר הוא לאפשר לאחוז בספרים בין אם הם מונחים על שולחן או בין אם אתם אוחזים אותם בזמן ישיבה או שכיבה. כמו כן, מאחורי הכריכה ניתן למצוא את תקצירו של הספר, מה שייסע לקבל אינפורמציה אודותיו.

מהי כריכה דקה?

כריכה זאת מיוצרת באמצעות דבק חם, היא מתאימה יותר לספרים עם לא מעט עמודים, מתאימה גם לחוברות, ומאפשרת הדפסה על הצד הקדמי או האחורי.

מהי כריכה עבה?

גם כאן עושים שימוש בדבק חם אולם בניגוד לכריכה הקודמת היא גם קשיחה יותר. היא מתאימה לספרים, לאלבומי תמונות, ספרי קודש, מדריך טיולים, בישול ועוד.

מה יותר מתאים לספר שלכם?

כריכה עבה הינה עמידה יותר והמראה שלה הוא מרשים ויוקרתי. אולם הזמן הנדרש בכדי להפיק אותה הוא ארוך בהשוואה להדפסה רכה, וכמובן עלותה גבוהה. אם אתם מעוניינים להוציא לאור ספר ילדים, אין ספק כי כריכה עבה היא עדיפה.

לעומת זאת, אם החלטתם לפרסם ספר למבוגרים או בני נוער, עדיף לבחור כריכה רכה. עלותה נמוכה יותר, תהליך ההפקה הוא קצר יחסית, היא מתאימה לספרים, חוברות לימוד, ועדיין היא בעלת מראה מצוין. קראו בהרחבה על הוצאת ספרים!