איך חוסכים בהוצאות רכב בזמן משבר הקורונה?

השכרת רכב לטווח ארוך

תקופת משבר הקורונה שינתה את החיים של מיליונים ברחבי העולם וכמובן גם את החיים שלנו כאן במדינת ישראל. בעבור רבים, בין אם מדובר בעובדים שכירים שהוצאו לחל"ת לתקופה ממושכת ואפילו פוטרו או בעלי עסקים שפשטו רגל ונאלצו לחשב מסלול מחדש, מדובר בזמן בו ההוצאות גדלות וההכנסות מצטמצמות וזה בהחלט יכול להיות דבר בעייתי. על כן, רבים מחפשים איפה אפשר לקצץ ולחסוך והאמת היא שאם בודקים את זה לעומק, מגלים כי יש לא מעט מקומות שבהם זה אפשרי. אחד מהקיצוצים הכי מומלצים בהוצאות השותפות הוא קיצוץ בהוצאות רכב. בואו ננסה להבין איך זה יכול להתאפשר.

לא חייבים להחזיק רכב

יכול להיות שדווקא משבר הקורונה גרם לצורך שלכם להחזיק ברכב פרטי להיות מיותר. אם אתם גרים באזור עירוני עם תחבורה ציבורית טובה ולא צריכים להגיע רחוק מדי מדי יום, בהחלט יכול להיות שתוכלו לחסוך בהוצאות הרכב הכלליות, החל ממחיר הרכב, דרך דלק ועד לביטוח ואגרות רישוי. אם אתם בכל זאת צריכים רכב באופן נקודתי ואפילו אם מדובר על תקופה ארוכה יחסית, יש אפשרות להשכרת רכב לטווח ארוך ככה שזה אף פעם לא שחור או לבן.

הוצאות ביטוח

בתקופה הזאת יכול להיות שאתם נוסעים הרבה פחות, ומי שנוסע פחות גם צריך לשלם פחות כאשר מדובר בביטוח לרכב. כבר היום חברות ביטוח רבות מציעות תשלום במודל "נסעת-שילמת" כך שאתם ממש לא צריכים לשלם תעריפים מופקעים אם אתם כבר לא נוהגים הרבה כבעבר.

מעבר לרכב חשמלי

אם החלפת הרכב היא אופציה בשבילכם ובמיוחד אם תכננתם בין כה וכה החלפה של הרכב בקרוב, מומלץ מאד לעבור לרכב חשמלי לגמרי או לרכב היברידי לכל הפחות. הוצאות הדלק הן הכבדות ביותר בכל חודש ורכב חשמלי פשוט מאפשר לכם לחסוך אותן לגמרי. היתרון הסביבתי הוא חלק חשוב שאותו תרוויחו בנוסף ובגדול מדובר בצעד משתלם.

אין ספק כי הוצאות הרכב הן כבדות, אך באמצעות הצעדים הללו תוכלו לצמצם אותן במידה משמעותית בקלות יחסית.