מורה להוראה מתקנת

ילד שנכשל בבית הספר מרגיש שהוא לא מספיק טוב, לא מספיק חכם ולא ראוי לאהבת הוריו. הם מרגישים שלהוריהם יהיה טוב יותר בלעדיהם והם עשויים אפילו להאמין שמגיע להם להיענש. עלינו להיות מודעים להרגשה של ילד כזה כדי שנוכל להעניק לו את התמיכה והעזרה המתאימה. ילד שנכשל בבית הספר יכול להרגיש שהוא לא מספיק טוב, זה יכול להיות בגלל שהוא לא מסוגל לעשות מה שבני גילו עושים בקלות וזה יכול לגרום להם להרגיש מתוסכלים ואומללים. ילדים כאלו עשויים גם להרגיש חסרי אונים וחסרי תקווה.

בדיוק בשביל זה יש מורה להוראה מתקנת. מורה מתקנת מלמדת תלמידים שנמצאים מתחת לממוצע מבחינה לימודית וזקוקים לעזרה נוספת. היא מלמדת את התלמידים האלה בצורה נגישה כדי שהם יוכלו להבין את החומר.

מה התפקיד של מורה להוראה מתקנת?

הוראה מתקנת משמשת לסייע לתלמידים המתקשים בלמידה. היא עוסק בשיקום מתמשך של יכולות הלימוד של התלמיד, לא רק בעבודה על מיומנות ספציפית אחת. טכניקות ההוראה המתקנות הנפוצות ביותר הן:

  1. הוראה פרטנית: מפגשים אחד על אחד כדי ללמד מיומנויות ספציפיות.
  2. הדרכה קבוצתית: מפגש קבוצתי עם התלמידים בו המורה ילמד מיומנויות נדרשות.
  3. הוראה בעזרת מחשב: המחשב יספק מידע והנחיות לתלמידים להשלמת עבודתם בבית או בכיתה.

מורה להוראה מתקנת הוא מדריך תלמידים עם קשיים לימודיים. הם מלמדים תלמידים אלה את הכישורים הדרושים להם כדי להצליח בלימודים ובחברה ועוזרים להם להדביק את עמיתיהם.

מורה להוראה מתקנת עשוי לעבוד בבית ספר ציבורי, בית ספר פרטי או כל מוסד חינוך אחר. הם עשויים ללמד בכיתת החינוך הכללי לצד מורים אחרים או שיש להם כיתה משלהם משרה שבה הם מתמקדים אך ורק בהוראת תלמידים עם קשיים לימודיים.

> קבלו מידע על שיעורי ספרדית