השקעות בנדל”ן

תחום הנדל"ן הוא אחד מהענפים הרווחיים והצומחים ביותר בעולם. ההערכה היא שעד 2050, יותר ממחצית מכלל האנשים יתגוררו באזורים עירוניים. זהו שוק ענק לחברות נדל"ן. קראו בהרחבה באתר ברוקר נדל"ן.

הצמיחה של שוק זה הביאה לעלייה בביקוש לנכסים להשקעה כגון דירות, בתים ושטחי משרדים. גם צד ההיצע של הענף הזה די גדול וניתן לראות מהעובדה שיש יותר מ-10 מיליון דירות הרשומות באתרי נדל"ן שונים מדי שנה.

הביקוש לנכסים אלה מונע על ידי מספר גדל והולך של אנשים המתגוררים בערים, כמו גם על ידי עלייה ברמת החיים במדינות כמו הודו, סין ורוסיה, בין היתר.

השקעה בנדל"ן היא דרך מצוינת להרוויח כסף. זו גם הזדמנות מצוינת להעלות את ערך הבית שלכם. המאמר הבא יעזור לכם להתחיל בהשקעה בנדל"ן וכיצד היא יכולה להועיל לכם.

יתרונות של השקעות בנדל”ן

להשקעות בנדל”ן מספר יתרונות עליהן נפרט כאן:

לעומת השקעות רגילות כמו מניות, אג”ח או קרנות נאמנות – השקעות בנדל”ן הן השקעות בסיכון נמוך יותר מאחר והן לא יפלו בזמן מלחמה או מגפה.

הכנסות פאסיביות – אשר אתם רוכשים נכס להשכרה כהשקעה בנדל"ן, השוכרים משלמים דמי שכירות חודשיים. עלות השכירות בדרך כלל גבוהה מתשלום המשכנתא החודשי, גם בשוק של היום. ההבדל בשכר הדירה ובתשלום המשכנתא מייצר תזרים מזומנים מיידי ועקבי.

אפשרות למינוף זול – הלוואת משכנתא היא הלוואה עם ריביות נמוכות ותנאים נוחים יותר.

הטבות מס – נכון שהשקעות בנדל”ן גוררות אחריהן מיסים כגון: מס שבח ומס רכישה על דירה שנייה. אך לאחרונה אושרו בכנסת הטבות מס למשקיעים על מנת לשנות למנוע ממשקיעים פוטנציאלים לזרום לשוק ההון.

נכס מוחשי – כל מי שמשקיע בנדל”ן הופך לבעליו של נכס. נכס זה מעניק ביטחון נפשי להרבה אנשים במיוחד עם המצב של היום. אותו נכס יכול למשמש את הבנים והנכדים במגורים עתידיים. במידה והנכס נמצא בשכונה מתפתחת הוא גם יעלה את הערך שלו בהמשך.