הדברת חולדות – הכיצד?

הדברת חולדות

מכרסמים שונים כמו עכברים וחולדות עשויים לפקוד את הבית שלנו, בית העסק שלנו ומקומות אחרים בקרב בני אדם. אלו מחפשים מקומות מסתור, מזון ומים ויכולים למצוא כאלה בשפע בקרבת בני אדם. הבעיה של חולדות בבית היא בעיה מוכרת במיוחד. למעשה עכברים וחולדות חיים בביוב בדרך כלל ויוצאים בלילה כשאין פעילות בבית והם מרגישים בטוח יותר לצאת ממקומות המסתור שלהם ולחפש מזון. אלה יכולים להוות בעיה תברואתית קשה ולפגוע בבריאות של בני הבית וחולדות אף עשויות להיות מסוכנות מעבר להפצת המחלות ולכן יש להזמין את בוריס המדביר.

מדוע חולדות ומכרסמים מזיקים לבני אדם?

חולדות ועכברים חיים בביוב כפי שאמרנו ולכן כאשר הם עולים מהביוב ומסתובבים לנו בבית גם חיידקים, כינים ווירוסים שונים עשויים להגיע למקומות שונים בבית שלנו ואפילו למזון שאותם מכרסמים מחפשים אחריו. הזיהום הזה יכול במידה רבה להגיע חס וחלילה אל בני הבית ולסכן את בריאותם. כמו כן אלה יכולים להשאיר שתן וצואה שגם כן מלאים בחיידקים ומחלות ואסור לבוא עמם במגע. חולדות אפילו גדולות ומסוכנות יותר מעכברים ואלה יכולות לנשוך גם בפלדה ולכן אתם לא רוצים לסבול מנשיכה שלהם. מכאן שאתם רוצים לוודא שאתם לא תופסים אותם בידיים או מנסים לדחוף אצבעות לכלוב שבו אתם מנסים ללכוד אותן, אלא ליצור קשר עם הדברה מיכאל ובוריס.

כיצד נדביר את החולדות?

הדברת חולדות תיעשה על ידי מדביר מקצועי ומנוסה. אתם יכולים לקנות מלכודות ולשתול בבית בעצמכם אולם כדאי להזמין מדביר שייקח את החולדות ולא לסכן את עצמכם. כמו כן לא תמיד הפתרון יהיה בהכרח להרעיל או להרוג את החולדות. ניתן להשתמש במלכודות כלוב שבהן לוכדים את החולדה ומשחררים אותה בטבע הרחק מכם. אפשרויות נוספות הן להשתמש במלכודות דבק למשל אולם זה לא תמיד הכי הומני לעשות ולכן אנשים רבים מעדיפים מלכודות כלוב רגילות.