איך יודעים אם בית קפה איכותי?

בית קפה איכותי

מי שלא ביקר בישראל משנות השמונים, יתפלא לגלות כמה בתי קפה נפתחו מאז. אם בשנות השמונים הכמות היתה מזערית, מינימאלית ממש, הרי שכיום אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של בתי קפה, בין אם מדובר בסניפים של רשתות ארציות, ובין אם מדובר בבתי קפה עצמאיים שפועלים במקום נקודתי.

הגידול במספר בתי הקפה בישראל, מעלה כמובן שאלה לגבי האיכות שלהם. באופן טבעי, כשיש גידול בהיצע, אז הרמה איננה אחידה, חלק מבתי הקפה ייחשבו מאוד איכותיים, אחרים לעומת זאת, הרבה פחות. צריך לומר שיש פה כמובן עניין של טעם, אך בסופו של דבר אפשר להסכים, פחות או יותר מה ייחשב לבית קפה איכותי ומה לא.

לפני שנציג כמה נקודות לפיהם נוכל לקבוע, איך יודעים אם בית קפה הוא איכותי או לא, חשוב לציין, שהיום הרבה מאוד בתי קפה הם הרבה מעבר לכך. כלומר, חלקם מציעים ארוחות צהרים וערב, חלקם מגישים משקאות אלכוהוליים, המושג בית קפה איננו חד משמעי ומוחלט.

פרמטרים על פיהם אפשר לדעת שבית קפה הוא איכותי

ראשית, מספר השנים בהן הוא פועל. בעיקרון, אם בית קפה מסוים פועל הרבה שנים, אפשר להניח שיש לו קהל לקוחות ותיק, קבוע, רחב שמפרנס אותו, זה מלמד משהו גם על האיכות של המקום, בין אם זה מבחינת תפריט ובין אם זה מבחינת שירות.

שנית, אם מדובר בבית קפה שצריך להזמין מקום בשביל לשבת בו. זה אומר שיש ביקוש, מה שמלמד גם על האיכות שלו, לפחות בעיניי הקהל.

שלישית, על פי התפריט, בין אם זה מבחינת היצע מנות ובין אם זה מבחינת איכותן. הרבה פעמים בית קפה איכותי, יציע מנות ייחודיות, מנות הבית, שלא נוכל למצוא במקומות אחרים.

 

קראו גם על: בתי הקפה השכונתיים המומלצים בתל אביב