5 טיפים מועילים בנושא תכנון פיננסי אישי

כל אחד יכול – 5 טיפים מעולים לתכנון פיננסי אישי

תכנון פיננסי אישי הוא היכולת לחזות ולתכנן מראש את ההוצאות וההכנסות באופן שיאפשר לנו לישון טוב בלילה ללא חובות, עם פלוס בחשבון ושמירה על רמת חיים רצויה.

  1. פרופורציה – מצב כלכלי שמדיר שינה הביא לא אחת לפירוק משפחות ובמקרי קיצון גם לאובדן חיי אדם מתוך יאוש, חוסר אונים וחוסר תקוה. לא משנה מי אתם ומה היקף החובות שלכם – הכל פתיר! אם קשה לכם לבד, ליווי מקצועי וצמוד יוכל לעזור לכם לצאת מכל בור שאתם סבורים שנקלעתם אליו.
  1. שימוש במזומן והוראות קבע – תשלומים עושים שימוש בהכנסות של החודשים הבאים כבר בחודש השוטף. כלומר, גורעים מהכנסה עתידית, ומגדילים את ההוצאה העתידית ולכן הם רעה חולה. העדיפו שימוש במזומן לצריכה השוטפת והוראות קבע לחשבונות שוטפים.
  1. רישום ומעקב תכנון פיננסי אישי מתנהל על ידי רישום מסודר של הוצאות והכנסות על קובץ אקסל או פלטפורמה אחרת, אשר יספק לכם תמונת מצב שתסייע בקבלת החלטות.
  1. רשימת קניות – הכינו רשימת קניות שבועית קבועה ומתחדשת והוסיפו לה את החוסרים בלבד. הקימו קבוצת וואטצאפ משפחתית לעדכון חוסרים בלבד ולעולם אל תצאו לקניות רעבים כי גם אחרי קניית נעליים מתפתים לקנח במסעדה.
  1. רכישות גדולות – הגדירו סכום מקסימלי שמותר לכל אחד להוציא בשוטף. רכישות שיחרגו מהסכום שקבעתם לעולם לא יתבצעו בהחלטה חד צדדית ויובאו לדיון ומחשבה שניה.

לסיכום

טיפים אלו יסייעו לכם לאזן את המצב הכלכלי שלכם ויאפשרו לכם להתקדם להשקעות עתידיות וחסכונות.

אם לאחר חודשיים לא תצליחו לראות שינוי, תמיד תוכלו לפנות לאיש מקצוע שילווה אתכם צעד צעד, יעמוד על נקודות החוזק והחולשה בהתנהגות הצרכנית שלכם ויבנה אתכם תוכנית ריאלית ומאוזנת.

> אולי יעניין אתכם גם אסטרטגיות אלטרנטיביות להשקעה