לא תמיד כדאי לקחת משכנתא

לקחת משכנתא

משכנתא היא הלוואה בסכום גבוה, והבנק נותן אותה כנגד שיעבוד של נכס. היות ועבור מרבית האוכלוסייה רכישה של בית מגורים הוא אירוע כלכלי גדול מאוד שהם לא יכולים לבצע אותו בלי לקחת משכנתא, במקרים רבים המשכנתא היא נכונה וכדאית ומאפשרת ללווה לבצע רכישה של נכס. אבל במקרים אחרים המשכנתא אינה כדאית. מתי כן ומתי לא? קראו כאן בקצרה ובאתר תשואות בהרחבה.

עלויות ומשכנתאות

יש לשים לב לכך שהחזר משכנתא יהיה כרוך תמיד בעלויות גבוהות. הכוונה כמובן לריביות אותם אנחנו משלמים לבנק לכל אורך שנות החזר ההלוואה. העלות הזו משתנה מהלוואה להלוואה בהתאם לאחוזי הריבית של ההלוואה. כמובן שככל שההלוואה משתלמת יותר כך העלויות תהיינה פחותות. וככל שהריבית גבוהה יותר כך תשלמו יותר כסף עבור המשכנתא. וזה אומר שאם אין לכם אפשרות אחרת לרכישת הנכס יהיה נכון וכדאי לקחת את המשכנתא, כיוון שבלעדיה אתם בכלל לא תוכלו לרכוש נכס ולגור בו. כמובן שמוטב לשלם כסף עבור ריביות מאשר לשלם על שכירות ולהישאר בלי כסף ובלי נכס….

מקורות מימון כדאיים יותר

אבל יש מקרים בהם יהיה נכון למצוא גורמי מימון משתלמים יותר עבור רכישת הנכס. יש מי שיוכל לקבל סכום כסף מההורים, אחרים יוכלו למצוא הלוואה גדולה מבן משפחה. כמובן שהחזר ההלוואות הללו עשוי להיות מורכב יותר שכן לא אפשרית פריסה נוחה בדומה למה שהבנקים מאפשרים, אבל בסופו של דבר ניתן להשתלט מהר יותר על החזר ההלוואה ולסיים אותה בגלל שהסכום הנדרש לא מגדיל את עצמו בשל הפריסה והעלויות של ההלוואה.

ייעוץ מקצועי לפעולה נאותה

כדי למצוא את הדרך הנכונה והכדאית לכם יהיה נכון לבחון את הנתונים ואת האפשרויות, לנסות למצות את כל אפשרויות המימון הקיימות ורק לאחר מכן לפנות להוציא משכנתא לכל מטרה על יתרת הסכום הנדרש – אם ישנו. כדי להיות בטוחים שאתם פועלים נכון ולא מביאים את עצמכם לבזבוז משאבים וכספים חשוב לשמוע חוות דעת מקצועית. כיום יש מומחים בתחום המשכנתאות, הללו יוכלו לבחון את התמונה שלכם ולמצוא לכם את הדרך הנכונה לכם.