ייעוץ משכנתאות – מה צריך לדעת לפני שמתייעצים?

ייעוץ משכנתאות

תחום היועצים בישראל אינו נמנה על התחומים האהודים על הקהל הישראלי ולא סתם. ישנם בשוק הרבה שרלטנים שבגלל העדר הגדרה ברורה מיהו יועץ ומיהו לא יועץ אלא חובבן, תופרים לראשם כובע יועץ ומפילים אנשים תמימים ברשתם.

המוצרים שלהם עולים אלפי שקלים בלי שהם יודעים על מה הם מדברים. אבל בתחום המשכנתא הביקוש ליועצים הוא גדול. כאשר הלקוחות רואים איך על ידי יעוץ בודד הם ניצלו ממשכנתא שהייתה גובה מהם עשרות או מאות אלפי שקלים נוספים למשך השנים, קשה להתווכח עם עובדות. יועצים טובים יודעים לגרום לכם חסכון משמעותי.

אבל יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני פניה אל ייעוץ משכנתאות. מהם? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

ייעוץ משכנתא:

יועצי משכנתאות שנמצאים בשוק, מתחלקים בגדול לשני סוגים. ישנם יועצים שהם יועצים חלקיים בנוסף לדילים שיש להם מול חברות כאלו או אחרות.

היועצים הללו אמנם מתיימרים להיות אובייקטיביים אבל הם לא. החברות שמעסיקות אותם, משלמת להם טבין ותקילין על כל לקוח שרוכש את המוצר שהם מציעים. זה יכול להיות משכנתא חוץ בנקאית או אפילו היועץ החביב שמחייך מולכם בבנק.

לבנק יש הרבה מסלולים של משכנתא, אבל ברור שבסופו של דבר, הבנק מחפש את הרווח שלו וכך גם היועצים של הבנק. הם רוצים לתת ללקוח את המסלול ממנו הבנק מרוויח הכי הרבה. חשוב לציין שזה לא תחום של win win, משום שאם המשכנתא טובה לבנק, היא בהכרח לא טובה לכם.

לעומתם יש יועצי משכנתאות עצמאיים שעבודתם היא אך ורק ייעוץ. הם לא מוכרים שום מוצר של שום חברה, המחיר שלהם יקר יותר, אבל הם מתחייבים לשקיפות ואמינות שאין בשום מקום אחר.

לעוד מידע, בקרו באתר של תשואות פיננסים