עיצוב לוגואים – איך מעצבים לוגו בצורה נכונה

עיצוב לוגואים

אחד הפרטים החשובים ביותר עבור כל בית עסק, ארגון, עמותה, קבוצה או כל גורם אחר, הוא הלוגו שלו. מדובר על סמל שאמור לאפיין ולסמל את המקום בצורה ייחודית ושונה, בעזרתו אפשר לזהות את העסק או את הארגון, בכל מקום, מכל מקום

עיצוב לוגואים זו עבודה לא פשוטה, שכן זה דורש יצירתיות, מקוריות, זה דורש מהגורם האחראי, להבין את המשמעות של הלקוח עבורו הוא מכין ומעצב את הלוגו. מצד אחד, הוא חייב להיות משהו שאפשר להבחין ולזהות אותו בצורה פשוטה, מצד שני, העיצוב חייב להיות מיוחד, חייב להיות מקורי. לכן הרבה פעמים נראה שילוב של קווים וסימונים, שילוב של צבעים ומאפיינים אחרים שמבדילים את הלוגו מלוגואים אחרים.

לפני שנסביר איך בוחרים מעצב או מעצבת לוגו, חשוב לומר גם בעל עסק יכול לאפיין בצורה מסוימת את הלוגו בו הוא ירצה להשתמש, אך מוטב שייעזר באיש או אשת מקצוע שיבצעו עבורו את העיצוב ויכינו לו לוגו כפי שהוא רוצה.

כיצד בוחרים מעצב או מעצבת לוגואים?

ראשית, יש לבחון מה בדיוק מחפשים. איזה סוג של לוגו רוצים לעצב. יש מעצבים שמתאפיינים בעיצוב קלאסי, שמרני, ואחרים מתמחים בעיצוב יותר מודרני, יותר מתקדם. צריך להחליט איזה סוג עיצוב מחפשים ובאיזה לוגו רוצים להשתמש.

שנית, רצוי מאוד לבחון עבודות קודמות, רצוי לבחון לא רק מבחינת סגנון או יכולות, אלא גם האם העבודות כוללות לוגואים לעסקים מהתחום שלנו. כך נוכל לדעת, האם המעצב או המעצבת מבינים את התחום שלנו ויודעים כיצד לעצב עבור לוגו לעסק כמו שלנו.

שלישית, רצוי להבין את תוכנית העבודה של המעצבים, איך הם לומדים עלינו, כיצד הם מציעים לנו סקיצות ואיך הם מייצרים עבורנו תוצר כפי שאנחנו רוצים

נכתב בשיתוף סטודיו אספקלריא