השקעה נבונה: במה כדאי להשקיע ב2020

להשקיע ב2020

שנת 2020 מציעה לנו מגוון רחב של אופציות להשקעה, אנחנו רק צריכים לבדוק מה נכון עבורנו, איפה יהיה נבון מצידנו להשקיע את הכסף שלנו. נשמע מסקרן? המשיכו לקרוא.

היכן נשקיע את הכסף שלנו?

פיתוח עמותות – על פניו, יהיו שיטענו שלא מדובר כאן בהשקעה רווחית, השקעה שאנחנו לא בהכרח יכולים להרוויח ממנה כסף. אך עם קרנות פילנתרופיות, אנחנו יכולים לייצר לא מעט תועלת בעזרת הכסף שלנו, תועלת חברתית שיכולה להיות מופנית גם למקומות אחרים. אין ספק שזו תהיה השקעה נכונה מבחינה כספית, חברתית וכן מבחינות אחרות.

נדל"ן

אחת ההשקעות החכמות ביותר כיום היא בנדל"ן. אנחנו לא חייבים להשקיע את הכסף שלנו דווקא בישראל, אנחנו בהחלט יכולים להשקיע בנדל"ן במדינות שונות, ולהפיק מכך רווח משמעותי. זאת בתנאי שאנחנו בוחרים מקומות אטרקטיביים ועומדים מאחורי ההשקעה שלנו.

מניות

שוק המניות לוהט בשנים האחרונות, אנחנו רואים את זה במדדים של הבורסות ושל בתי השקעות שונים. לכן משתלם לבנות תיק השקעות שכולל גם מניות של חברות שונות, ישראליות ובינלאומיות.

השקעה בעסקים ייחודיים – מי שיש לו כסף זמין והוא מחפש מקורות השראה ייחודים, יכול לבחון אופציה של כניסה כשותף שקט או פעיל לעסקים ייחודים, בין אם מדובר בחברות שמפתחות מוצרים ושירותים ובין אם מדובר בחנויות, בפרט אם מדובר בעסקים שמספקים מוצרים דרך האינטרנט. מדובר בהשקעה לא גדולה שיכולה להניח רווח משמעותי.

איך בוחרים את מקור ההשקעה?

בשביל לבחור היכן להשקיע את הכסף שלנו, אנחנו צריכים לבחון כמה נקודות:

1.מה עומד לרשותנו. כלומר, מה הסכום אותו אנחנו יכולים להשקיע, כמה ממנו נוכל להשקיע כעת וכמה ממנו נוכל או נצטרך להשקיע בהמשך.

2.כמה זמן וסבלנות יש לנו. יש השקעות שייקח הרבה זמן עד שנראה מהן רווח, יש השקעות שנוכל ליהנות מהן מיד אך נקבל רווח נמוך יחסית. אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, כמה זמן וכמה סבלנות יש לנו.

3.מה טיבה של ההשקעה. בסופו של דבר, הכל מסתכם בשורת הרווח ובשביל לדעת מהי, חשוב שנבחן את המגמות בשוק ועד כמה הן לטובתנו.