האינפלציה עולה – איך זה קשור אלינו ומה אנחנו צריכים לעשות?

אינפלציה היא העלייה במחיר של מוצרים ושירותים. זה נגרם על ידי עלייה בהיצע הסחורות והשירותים.

אינפלציה היא לא תופעה חדשה. זה קיים מזמן. עם זאת, הוא גדל באופן אקספוננציאלי במהלך השנים האחרונות. הסיבה לעלייה זו באינפלציה היא שהכסף הודפס מהר יותר מאשר שימש לקניית סחורות ושירותים ממדינות אחרות, מה שהביא למחירים גבוהים יותר עבורם.

אינפלציה היא תופעה מוניטרית המתרחשת כאשר כוח הקנייה של הכסף יורד. כשזה קורה, המחירים עולים וערך הכסף יורד.

פנו עוד היום ליועץ פיננסי כדי לקבל ייעוץ פיננסי מקצועי>>>

על האינפלציה בישראל: 

האינפלציה בישראל היא נושא שנדון כבר שנים. ישנן תיאוריות רבות ושונות לגבי הגורם לאינפלציה וההשפעה שיש לה על הכלכלה. 

אינפלציה היא תופעה עולמית והיא משפיעה על כולם. זה מסוכן אפילו יותר במדינות מפותחות מאוד. השפעת האינפלציה על הכלכלה יכולה להיות חמורה, למשל, כאשר יש חוסר התאמה בין מחירי הסחורות והשירותים לבין כוח הקנייה של הפרטים.

כדי להבין טוב יותר את האינפלציה, צריך לבדוק מה גורם לה. אינפלציה יכולה להיגרם מגורמים רבים.

רוצים לקבל טיפים להתנהלות נכונה או על כלכלת המשפחה? צרו קשר >>>

אילו גורמים משפיעים על האינפלציה?

האינפלציה בישראל היא נושא שנדון כבר זמן רב. שיעור האינפלציה בישראל משתנה משנה לשנה והוא עלה ויורד עם השנים. הסיבה לכך היא המצב הכלכלי המשתנה במדינה, המושפע גם מגורמים פנימיים וחיצוניים (כגון מלחמות, אסונות טבע, שינוי בכוח הפוליטי השלט במדינה ועוד). 

מה אנחנו יכולים לעשות?

תמיד ניתן לפנות לממשלה במחאות ולקוות שיובילו רפורמות להורדה במחירים או העלאת המשכורות. סביר להניח שבעלי עסקים ועצמאיים יעלו מחירים בהתאם לשירותים והמוצרים שלהם כדי שיוכלו לאזן את מצב ההכנסות שהיו רגילים אליהם עד כה. הבעיה היא שבמקביל כוח הרכישה הולך וקטן כיוון שאנשים בדרך כלל מרוויחים אותם סכומים של כסף ולכן יכולים לקנות פחות. ההיצע שלנו היא לקנות רק מה שצריך, לחפש אפשרויות להגדלת ההכנסות וצמצום ההוצאות.