החזרי מס הכנסה במדינת ישראל – לא עסק מסובך בכלל

החזרי מס הכנסה

זה אינו נדיר שאנשים משלמים למס הכנסה בפועל סכומים הגבוהים יותר ממה שקובע החוק. ישנן כמה סיבות בגללןמצב זה קורה. לדוגמא, שכירים אשר במהלך שנת מס נולד להם ילד והמעסיק לא עדכן זאת בתלוש השכר שלהם לא יקבלו את נקודות הזיכוי הנוספות. שכירים אשר עברו בין עבודות במהלך שנת המס או שמסיבה כזו או אחרת לא עבדו למשך חודש אחד או יותר, ייתכן וזכאים להחזר מס מהסיבה שחישוב המס מתבצע באופן שנתי בעוד שבפועל המס מנוקה ממשכורות העובדים בכל חודש בחודשו. אנשים במחזיקים בניירות ערך לדוגמא, במידה ובשנה שעברה הרוויחו אחוזים גבוהים על השקעתם אך השנה הפסידו, צריכים לעדכן את מס הכנסה על מנת לקבל את החזרי המס ששולם. כמו כן ישנן עוד דוגמאות רבות למקרים בהם ניתן לקבל אישור לבקשת החזר מס.

כיצד ניתן לקבל החזרי מס?

על מנת לקבל החזרי מס הכנסה צריך להגיש בקשה מסודרת למס הכנסה. בבקשה צריך לכלול את כל הטפסים השונים הקשוריםב מס כמו לדוגמא טופס 106 לשכירים אשר צריכים להמציא טופס זה לכל אחד מהמעסיקים. אנשים המחזיקים בניירות ערך צריך לצרף טופס 867 בו מפורטים ניקויי המס מהחזקתניירות ערך ופיקדונות וכמו כן גם הרווחים וההפסדים מתיקי ההשקעות. כאשר מתכוונים לבקש החזר מס יש לשים לב שניתן לקבל החזרי מס עד לכ-6 שנים אחורה. בנוסף, פעמים רבות אנשים טועים ומבקשים החזרי מס ממס הכנסה בעוד שבפועל מס הכנסה מוצא אותם כחייבים לשלם מס נוסף. מסיבה זו ועוד מומלץ להיעזר ביועץ מס לצורך הגשת בקשת מס מסודרת ולבצע את החישובים הנדרשים לפני שמוחלט להגיש את הבקשה.

איך מגישים בקשה להחזר מס? המשיכו לקרוא…

כיצד בוחרים יועץ מס?

כאשר בוחרים יועץ מס להגשת בקשה להחזרי מס יש לוודא שמדובר ביועץ שזהו תחום התמחותו. תחום ראיית החשבון ויעוץ המס הינו תחום רחב ויועצי מס אשר מתמחים בהחזרי מס יוכלו לספק את השירות הטוב ביותר על מנת שתקבלו את החזרי המס בהקדם האפשרי וללא העיקובים הנפוצים.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שם מחבר

שם מחבר

קצת על המחבר

אולי יעניין אתכם?

חדרים לפי שעה
General
yarin

5 טיפים לבחירת חדרים לפי שעה

רוצים לצאת לחופשה קצרצרה? לשעות של הפוגה ומנוחת הדעת? אין ספק שהאופציה של חדרים לפי שעה מנגישה לכם את האפשרות, ומציעה לכם פתרון נהדר לשעות

קרא עוד »