איך תדעו שהכלב נדבק בתולעת הפארק?

טיפול נגד תולעת הפארק

תמיד מזהירים אותנו מתולעת הפארק, אנחנו תמיד מחסנים אותם נגד תולעת הפארק. אך האם אנחנו באמת יודעים מה זה תולעת הפארק בכלל? ואיך נוכל לזהות אם בכל זאת הכלב שלנו נדבק?

תולעת הפארק זהו בעצם טפיל, לא מאוד חדש בישראל אך גם לא מאוד ותיק. מה שכן, הוא עושה עבודה יפה בהתפשטות נרחבת. סביר יהיה להניח שהטפיל הגיע יחד עם חיות שיובאו לספארי מאפריקה. אז בואו נבין איך נדבקים, איך מזהים ואיך מטפלים.

איך כלבנו יכול להדבק בתולעת הפארק?

הדרך הנפוצה ביותר להדבקה היא אכילה של חיפושית זבל או כל בעל חיים אחר אשר התולעת קיימת בגופו (ציפורים, לטאות, מכרסמים למיניהם ועוד). לרוב כשמדובר בחיפושית קטנה יחסית, היא מגיעה לפיו של הכלב במקרה תוך אכילת דשא או שאיות מזון שמצא.

לאחר מכן, משתחרר הטפיל בקיבתו של כלבנו, משם עובר למערכת הדם ומגיע לאזור הוושט. שם הזחל יתפתח לזחל בוגר וזה כבר מצב לא נעים.

אז איך מזהים את תולעת הפארק?

לאחר ההדבקה אלה התסמינים הנפוצים שיופיעו אצל כלבכם:

  • שיעול
  • חולשה ניכרת
  • ירידה דיי קיצונית במשקל
  • קושי בבליעה
  • הקאות ופליטת מזון

המקרה הגרוע – ישנם מקרים נדירים בהם הטפיל יגיע לאבי העורקים ויגרום שם לקרעים אשר יובילו לדימום וכן למוות פתאומי של הכלב.

אחרי שהלחצתם אותי, מה עושים?

באם עולה בכם חשד שמא כלבכם האהוב אולי נדבק, אם אתם שמים לב לשינויים אצל הכלב. אם חלק מהתופעות שציינו למעלה קורות – בלי לחשוב פעמיים קחו את כלבכם לווטרינר, הוא יאבחן את המצב בצורה רפואית ומקצועית יותר.

דרכי האבחון יבוצעו באמצעות צילומי רנטגן, בדיקת C.T או אנדוסקופיה.

הכי חשוב – בדקו אם כלבכם יכול לקבל את החיסון, אם כן חסנו אותו. וזכרו שהחיסון הוא רק פעולת מניעה ועדיין עליכם לשמור על הכלב מאכילה רנדומלית בחוץ.

> מידע מקצועי והמלצות נוספות ניתן לקבל באמצעות אתר https://www.animalcenter.co.il!