איך לפתוח עסק?

רשיון עסק

פתיחת עסק היא לרוב תהליך מורכב, שיכול להימשך תקופה ארוכה, בהתאם לרמת הבשלות של בעל העסק לעתיד ורמת המוכנות שלו לעמוד בכל הדרישות הנחוצות לפתיחת העסק הספציפי שלו.

יחד עם זאת, פתיחת עסק בנויה גם משורה של פעולות מעשיות שמטרתן להכשיר את העסק החדש לעבודה תקינה. אז איך עושים את זה?

  1. בחירת רעיון עסקי – יש להגדיר היטב את המוצר, או השירות שאתם רוצים לתת בעסק שלכם ואת הדרך המתאימה לכם ביותר. בתחום המזון למשל, בחירה בין קייטרינג לבין מסעדה וכן הלאה.
  2. בדיקת היתכנות כלכלית – כמה גדול הסיכוי שלכם להרוויח מהעסק? הרי אתם רוצים להתפרנס באמצעות העסק ולהבטיח שהעסק יצדיק את קיומו מבחינה כלכלית. יש לבדוק עד כמה יש ביקוש לשירות שלכם בשוק ועד כמה השירות שלכם נותן מענה ייחודי ביחס למתחרים.
  3. פתיחת תיק ברשויות המס – פנייה מסודרת בעזרת רואה חשבון למס הכנסה, ביטוח לאומי, מע"מ במקרה של עוסק מורשה, כדי להתחיל את הפעילות העסקית ברגל ימין למן ההתחלה.
  4. קבלת רישיון עסק – מדובר על תהליך ארוך ומורכב, בהתאם לסוג העסק, גודלו, אופי העסק וכן הלאה. חשוב להיערך בצורה מיטבית לקבלת הרישיון, לגייס את המימון הדרוש לתהליך הרישוי ולהיעזר בחברה מקצועית, לצורך קיצור התהליך והוזלת עלויות.
  5. תוכנית עסקית – חשוב לבנות תוכנית אשר תסייע לכם להבין מהם היעדים העסקיים שלכם, מיהם המתחרים, מיהו קהל היעד שלכם ואיך אתם מגיעים אליו. זהו הבסיס לתחילת הפעילות אשר ישמש אתכם גם להתוויית הדרך בעתיד.

 

לסיכום, פתיחת עסק חדש היא צעד מרגש, אך גם מלא באתגרים ומטלות חשובות. כדי לבצע אותו כראוי, מומלץ לפנות לעזרה מקצועית. רוצים לקבל מידע נוסף? פנו אלינו ונשמח לעזור!