איך מתקנים יריעות ביטומניות?

יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות נחשבות לאחת משיטות האיטום המומלצות והאיכותיות ביותר. היום ניתן למצוא יותר ויותר בניינים חדשים, אשר עוברים איטום בצורה הזו. מדובר על יריעות חזקות ועמידות, אשר מסוגלות לעמוד בפני רוחות חזקות, שמש ישירה, טמפרטורות קיצוניות וכדומה. עם זאת, חשוב להבין כי אפילו היריעות החזקות ביותר עלולות להיקרע, דבר שמצריך תיקון מתאים. היום ניתן למצוא בשוק מגוון של חומרי איטום שונים, המיועדים לצורך תיקון יריעות מסוג זה. למשל, ניתן להשתמש בדבקי איטום ללא סולבנטים, על מנת להדביק את הקרע ביריעות. כמו כן, ניתן להיעזר במשחות פילוס, יריעות נוזליות או יריעות ביטומן על בסיס מים, על מנת לתקן יריעות ביטומניות פגומות ולהגן עליהן לאחר התיקון. ישנם גם לא מעט חומרי איטום במריחה, אשר יכולים לסייע בתיקון ובחלק מהמקרים אף להפחית חום.

כיצד מתקנים יריעות ביטומניות – כל סודות המקצוע

כאמור, ניתן היום למצוא חומרי איטום שונים שמיועדים לצורך תיקון היריעות, אך חשוב לשים לב גם לאיכות העבודה. מומלץ לעבוד עם איש מקצוע מנוסה ואיכותי, שיוכל לטפל ביריעות בצורה המקצועית והאיכותית ביותר. כדאי לזכור כי היריעות שנועדו לאטום משטחים שטוחים, עלולים להיות נתונים לשינויים תרמיים משמעותיים. מזג אוויר קיצוני, כגון רוח חזקה או גשם עוצמתי, עלולים לפגום בעמידות היריעות, בדיוק כמו לחצים מכניים שונים וקרינת השמש. כל הגורמים האלו עלולים לפגום באיטום של היריעות, דבר שעלול להתבטא בסדקים, אשר יאפשרו למי הגשם לחלחל פנימה.

לכן חשוב להכיר את האזורים הרגישים ביותר של היריעות, במטרה להעניק להם את תשומת הלב המרבית. למשל, יש צורך לשים לב לקצוות ולצדדים של היריעות, היות והם מחוברים בהלחמה ליריעות שלצידן. החיבור הזה נחשב לקריטי ועלול להינזק בתנאים מסוימים, לכן יש צורך להקפיד על תחזוקה שוטפת ואיכותית.