איך בוחרים מחלקה סיעודית?

מחלקה סיעודית

בני האדם לא מפסיקים להתפתח ולשפר את חייהם בדרכים שונות, אך עוד לא הגיע האדם שהצליח לעצור את הזמן ולמנוע מאיתנו להזדקן, ובגיל מסוים, הגוף נחלש, החשיבה פחות צלולה ויש צורך בעזרה, לפעמים גם בעזרה שוטפת.

מבוגרים שאינם יכולים לבצע פעולות שגרתיות לבדם עשויים להימצא תחת ההגדרה של "מטופלים סיעודיים", במצב זה, הם יזדקקו לסיוע צמוד.

כילדים להורים שהגיעו למצב סיעודי, קשה מאוד לראות את המצב מדרדר, וברוב הפעמים, הילדים לא יכולים להימצא עם ההורים לאורך כל שעות היממה ולספק מענה מלא למצבם הבריאותי והנפשי.

כדי להעניק להורים את הטיפול והתמיכה הנחוצים, מחליטים ביחד ההורים והילדים (או הילדים לבדם, במצבים בהם החשיבה של ההורה אינה צלולה), שההורים יעברו לגור במתחם שברשותו מחלקה סיעודית.

מהם המאפיינים של מחלקה סיעודית ברמה גבוהה?

במחלקה סיעודית שמציעה שירותים ברמה גבוהה, יעבוד צוות מקצועי ומנוסה שמתמחה במתן טיפול מקיף למבוגרים סיעודיים.

במחלקות סיעודיות ברמה גבוהה יעבוד צוות רפואי שנבחר בקפידה, עובדים סוציאליים, דיאטנים, פיזיותרפיסטים ומדריכי תעסוקה, כל אנשי המקצוע יעבדו בשיתוף פעולה מלא ויתאימו את השירות לכל דייר באופן אישי, ראו לדוגמה מחלקה סיעודית יוקרתית.

יחס חם ואדיב הינו חלק מהותי ביותר מהשירות. הקשישים הסיעודיים צריכים להרגיש שלצוות המקצועי באמת אכפת מהם, ושהם לא לבד, שכן למרות שהמשפחה יכולה ומוזמנת לבקר כמה שיותר, עדיין, הם כבר לא נמצאים בביתם המוכר והמחלקה הופכת לביתם.

מחלקה סיעודית – מציעים את כל הטוב להורים שלכם

לא קל עבור הילדים לשכן את הוריהם במקום חדש וזר, אבל במצבים סיעודיים לפעמים אין מנוס והדרך המושלמת לספק טיפול מותאם ונדרש ליקרים לנו הוא העברתם למחלקה מותאמת.

במחלקה הסיעודית, יטפל בהוריכם צוות מקצועי שכולל רופאים ואחיות במשך כל שעות היממה, בכל השבוע. כמו כן, תלווה אתכם ואת הוריכם עובדת סוציאלית מקצועית ופיזיותרפיסטית שמתמחה בבני הגיל השלישי תתאים להורים תוכנית טיפולית אישית.

נוסף על כך, ישנה דאגה רבה לתזונה של ההורים ודיאטנית מקצועית תתאים להם תפריט באופן אישי ומדריכות תעסוקה מנוסות ידאגו להורים ויציעו להם פעילויות שמתאימות להעדפותיהם.