איך ממשים זכויות מכוח הביטוח הסיעודי?

אחת הפוליסות החשובות ביותר שאנחנו יכולים לרכוש ולהחזיק ברשותנו, היא פוליסת ביטוח סיעודי. כשאנחנו רוכשים אותה, זה נראה לנו רחוק ולא מציאותי, אך כפי שלא מעט אנשים מבוגרים יכולים לספר לנו, סביר להניח ברגע שנזדקן, אנחנו נצטרך לממש אותה, ולכן חשוב מאוד שנחזיק בה וכן נדע כיצד לממש אותה.

ביטוח סיעודי נועד לאפשר לנו לקבל שירותי טיפול שונים, במידה ונזדקק להם, בין היתר באמצעות השתתפות של חברת הביטוח במימונם, כמו כן אנחנו נקבל קצבה מסוימת שתאפשר לנו לכלכל את עצמנו בזמן שאנחנו כבר לא יכולים לעבוד ולהתפרנס. חשוב להבהיר כאן, אפילו כשאנחנו רוכשים את הפוליסה בגיל צעיר, עלינו להקפיד על כל פרט ופרט, על מנת שנוכל לדעת בוודאות, שאכן היא עונה על הצרכים שלנו.

לפני שנסביר כיצד מממשים פוליסת ביטוח סיעודי, חשוב להדגיש, אם אנחנו רוצים לעשות את זה נכון, מוטב לשכור עו"ד ביטוח סיעודי ויכול לעזור לנו בכך.

 

כיצד עושים את זה בצורה נכונה

לצורך מימוש פוליסת ביטוח סיעודי, אנחנו צריכים להחזיק ברשותנו את כל המסמכים אשר מוכיחים את מצבנו הרפואי והמנטאלי, קרי שאנחנו אכן חולים סיעודיים.

כמו כן, סביר להניח שנצטרך לעבור ועדה רפואית אשר תבחן את המקרה שלנו ואכן תוכיח שאנחנו חולים סיעודיים שאינם יכולים לטפל בעצמם ואינם עצמאיים בהתנהלות שלהם. חולה סיעודי מוגדר כאדם שתלוי באחרים ואיננו יכול לבצע דברים בעצמו, בין אם זה אוכל, ניקיון, ניידות ועוד שורה ארוכה של דברים שהם הכרחיים לקיום חיים עצמאי.

אנחנו נצטרך לעבור מבחני יכולות וכן ייערך ביקור בית, במהלכו ייבחנו את מצבנו והאם באמת אנחנו זקוקים לטיפול ועזרה של גורמים חיצוניים.