שאלות שישאלו אתכם בכל ראיון עבודה בהייטק

ראיון עבודה בהייטק

תחום ההייטק משגשג כבר עשרות שנים ועם הזמן הוא הופך למקום מפתה יותר עבור אנשים שרוצים להנות ממשכורת קבועה, תנאים טובים, מתנו שוות בחגים, ערבי חברה וגיבוש ושאר פינוקים שרק תחום ההייטק יכול להציע. כשאתם מגיעים לראיון עבודה בחברת הזנק – עבור כל תפקיד – החל ממזכירה עד בודקת תוכנה, מפתחת, מומחה QA, וכולי: יהיו שאלות שבדרך כלל ישאלו בכל גוף אליו תפקדו כדי למצוא עבודה. אבל מהן השאלות שישאלו אתכם? הנה מספר דוגמאות של שאלות מראיונות עבודה הייטק.

ספר לנו על עצמך

טוב, זה יקרה בכול ראיון עבודה גם כמכין קפה בבית קפה, אבל בהייטק ירצו להעמיק כדי לדעת מי אתם, למה הגעתם להייטק ומה מושך אתכם לתחום. נדבו מידע על עצמכם עם נימה אישית אבל אל תגזימו, עשו זאת במינון הנכון. 

מדוע אתם רוצים לעבוד פה?

נכון, התשובה הראשונה היא "הכסף או "התנאים" או "כי אני מחפש להתחיל מאיפה שהו" אבל שמרו את התשובות האלה לעצמכם. בררו על מקום העבודה ואתרו את החוזקות שלו וציינו אותן בראיון העבודה. ספרו שאתם אוהבים את מה שהחברה עושה ומאמינים שזה יספק לכם את מה שאתם מחפשת כאנשי מקצוע. היו נאמנים לערכים של החברה. 

חוזקות וחולשות של מרואיין

טוב, זאת השאלה הכי מיותרת ואף אחד לא יענה עליה ממש בכנות כי אף אחד לא גאה בזה שהוא נעלב מכל מילה (שזאת כביכול חולשה) ואף אחד לא יגיד שהוא מנצח את האחיין הקטן שלו בכדורגל כי הוא פשוט לא יכול לוותר לו למרות שהוא בן 3. נסו לבחור חולשות וחוזקות שלא משפיעות על המשרה או על הביצועים שלכם וציינו אותן. 

איפה תרצו להיות עוד 5 שנים

שוב פעם: נדוש. אבל מה נעשה? זאת שאלה ששואלים לא מעט. כולנו נרצה להיות בברמודה עם כוס שמפניה ביד, אבל כרגע כדאי לציין שאתם רוצים להוביל את תחום ההייטק. במידה ואכן זאת התשובה, תוכלו להתקבל למשרה ואף להתקדם ולהפוך למובילים בתחום. מחפשים גם משרות בתחום? במסגרת אתר טק מונסטר תוכלו למצוא עבודה טובה בוודאות.