כאבי ראש

כאבי ראש

מי שסובל מכאבי ראש או מיגרנות יודע שכאב כזה יכול להוביל לחוסר תפקוד כללי, לייאוש ושיבוש מוחלט של החיים. אנשים שסובלים ממיגרנות או כאבי ראש או לעיתים תכופות: מתארים את חייהם כסבל רצוף או ככאלה שתלויים בהתקפי מיגרנה אשר עלולים להגיע בכול יום ובכול שעה ללא התרעה מוקדמת. 

מיגרנה היא כאב כרוני או דלקתי שיכולה להופיע בצידי הראש, בכתר הראש, בתוך ארובת העין או במצח, והיא מובילה לכאבי צוואר ובחילות, ולעיתים גפ לשיבוש בראיה ובשמיעה. 

אנשים שסובלים מהמצב הזה יכולים רגע אחד לתפקד וברגע השני לקרוס ממש ולרצות להכנס לחדר חשוך ופשוט ליפול על המיטה עד שהכאב ייגמר. מיגרנה יכולה להמשך כמה שעות עד שלושה ימים שלמים! כאשר לעיתים הכאבים כה תכופים שהם נמשכים מספר ימים ואף שבועות וחודש שלם. 

מה עושים נגד כאב ראש?

בתחילה חשוב לדעת האם מדובר בכאב ראש "רגיל" או במיגרנות. מיגרנה היא מצב שקורה בשל דלקת או סיבות הורמונאליות ויש גם מצבים של מתח וחרדה או גנטיקה שמובילה לסבל מהמחלה הזאת. במיגרנה צריך לטפל באופן נקודתית על ידי נוירולוג ולהוסיף טיפולים ברפואה המשלימה כמו טיפול אוסטאופתיה או דיקור, כמו עיסוי רפואי או רפלקסולוגיה. בין היתר יש לשנות את הרגלי התזונה ולפחית במאכלים שיכולים להוות טריגר למיגרנה כמו גבינה צהובה שוקולד סוכר וכולי. 

הסוף לכדורים…

רבים שסובלים מכאב ראש או מיגרנה מוצאים את עצמם נוטלים כדורים נגד כאבים, חלקם כדורים "רגילים" כמו אופטלגין או אקמול וחלקם כדורים לטיפול במיגרנות שנרשמו עם ידי נוירולוג. נטילת כדורים ללא אבחנה יכולה להוביל גם היא לכאב ותופעות לוואי – לכן חשוב לנסות לבחון שיטות טיפול טבעיות יותר כמו טיפול של אוסטאופת, שיטת האוסטאופתיה עובדת על חיזוק השרירים והשלד עם ביצוע מניפולציות באברי הגוף כמו הצוואר ומתן שיטות להקלה בכאב. כך אפשר להתקדם לעבר פתרון סופי לכאב ראש.